Bajnokok Ligája-égés: Barca, Chelsea, Porto

Érdekes eredmények születtek kedden a Bajnokok Ligájában, kikapott a Barcelona és a Chelsea is.

BuL
2013. 11. 26. 22:36

Bázeli veresége ellenére a Chelsea bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe, míg az előző idényben döntős Borussia Dortmund 3–1-re nyert kedden a vendég Napoli ellen, és ezzel életben tartotta nyolcaddöntőbe jutási reményeit. Az F csoportban szereplő német csapat a csoportkör ötödik fordulójában győzelmi kényszerben lépett pályára, és már a 10. percben vezetést szerzett, végül pedig megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. A Dortmund a zárófordulóban a pont nélküli Olympique Marseille-hez látogat, míg a vele azonos pontszámmal álló olasz csapat az Arsenalt fogadja.

Az E csoportban a végig pályán lévő Szalai Ádám csapata, a Schalke 04 gól nélküli döntetlent ért el a sereghajtó Steaua Bucurestinél, az első helyen álló Chelsea pedig – akárcsak az első fordulóban otthon – ismét kikapott az FC Baseltől. A győztes gól a 87. percben született. Ezzel együtt az angol csapat továbbjutott. Szalaiék a zárófordulóban a náluk eddig egy ponttal többet szerző bázelieket látják vendégül.

A G csoportban az Austria Wien megszerezte első gólját a sorozatban az FC Porto ellen, ez pontot ért, de a továbbjutási esély elszállt. Az utolsó fordulóban az ötpontos Porto a biztos csoportgyőztes Atlético Madrid otthonában lép pályára, míg a hatpontos Zenit a bécsiek vendége lesz.

A H csoportban az Ajax Amsterdam – amely a második félidő elején emberhátrányba került – nagy csatában legyőzte a már továbbjutott Barcelonát, ám sorsa az utolsó fordulóban dől el, mivel az AC Milan nyert a Celtic Glasgow otthonában. A zárókörben az olasz együttes látja vendégül holland riválisát.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

E csoport:
Steaua Bucuresti (román)–FC Schalke 04 (német) 0–0
FC Basel (svájci)–Chelsea (angol) 1–0 (0–0)
g: Salah (87.)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Chelsea 9 pont, 2. FC Basel 8, 3. Schalke 04 7, 4. Steaua Bucuresti 3

F csoport:
Arsenal (angol)–Olympique Marseille (francia) 2–0 (1–0)
g: Wilshere (1., 65.)
Borussia Dortmund (német)–Napoli (olasz) 3–1 (1–0)
g: Reus (10. – 11-esből), Blaszczykowski (60.), Aubameyang (78.), illetve Insigne (71.)
Az állás: 1. Arsenal 12 pont, 2. Dortmund 9 (9–5), 3. Napoli 9 (8–9), 4. Olympique Marseille 0

G csoport:
FC Porto (portugál)–Austria Wien (osztrák) 1–1 (0–1)
g: Martinez (48.), illetve Kienast (11.)
korábban:
Zenit (orosz)–Atlético Madrid (spanyol) 1–1 (0–0)
g: Alderweireld (74. – öngól), illetve Lopez (53.)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Atlético Madrid 13 pont, 2. Zenit 6, 3. FC Porto 5, 4. Austria Wien 2

H csoport:
Celtic Glasgow (skót)–AC Milan (olasz) 0–3 (0–1)
g: Kaká (13.), Zapata (49.), Balotelli (60.)
Ajax Amsterdam (holland)–FC Barcelona (spanyol) 2–1 (2–0)
g: Serero (19.), Hoesen (42.), illetve Xavi (49. – 11-esből)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Barcelona 10 pont, 2. AC Milan 8, 3. Ajax Amsterdam 7, 4. Celtic Glasgow 3

A csoportok első két helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, a harmadikok átkerülnek az Európa Ligába.