BL-középdöntőben a Győr

Csoportgyőztesként jutott a középdöntőbe a címvédő Győri Audi ETO KC a női kézilabdabajnokok ligájában.

MD
2013. 11. 11. 9:51

A Győrnek nem volt oka izgulni: már továbbjutott, ráadásul október 5-én 41–22-re verte riválisát. A címvédő nagy lendülettel kezdte a meccset, és a hetedik percben már három góllal vezetett (1–4). A hazaiak rendezték soraikat, és a 15. percben egyenlítettek (7–7). A folytatásban a magyar együttes újra megrázta magát, megszakítás nélkül négyszer volt eredményes, és a szünetben is magabiztosan vezetett (11–14).

A szünet után is jól játszott, és növelte a különbséget a magyar csapat (35. perc: 12–17). A hosszú hajrát indító hazaiak ellen azonban tehetetlen volt a hullámvölgybe kerülő ETO, amelynek a szerencsére is szüksége volt, hogy egy gólt megőrizzen az előnyéből (27028).

Bajnokok Ligája, 5. forduló:

A csoport:
Hypo NÖ (osztrák)–Győri Audi ETO KC 27-28 (11-14)
Baia Mare (román)–Thüringer HC (német) 20-19 (10-11)

Az állás: 1. és már továbbjutott Győr 10 pont, 2. Hypo NÖ 4 (124-136), 3. Baia Mare 4 (114-134), 4. Thüringer HC 2

Szombaton játszották:

B csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria–Midtjylland (dán) 25-26
Lublin (lengyel)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 22-30

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Midtjylland 8 pont, 2. Podgorica 6 (127-104), 3. FTC 6 (141-132), 4. Lublin 0