Kikapott a Fradi

A Ferencváros nyolc góllal kikapott a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában.

PR
2013. 11. 17. 19:04

Női BL, B csoport, 6. (utolsó) forduló:
Buducnost Podgorica – FTC-Rail Cargo Hungaria 29-21 (15-14)

Egyszerű volt a képlet a mérkőzés előtt: a Fradi csak akkor jut a nyolc közé, ha pontot szerez a montenegrói Buducnost otthonában, máskülönben a KEK nyolcaddöntőjében folytatja.

A várakozásoknak megfelelően telt ház fogadta a csapatokat a Moraca Csarnokban. Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok, kétgólos különbség egyetlen alkalommal sem alakult ki. A szünetben 15-14-et mutatott az eredményjelző, aztán a hazaiak a folytatásban megléptek (21-18), a hajrában pedig tovább növelték a különbséget (25-21). A montenegróiaknál javult, a Ferencvárosnál viszont romlott a kapusteljesítmény, ráadásul a magyar játékosok többször is a kapufát találták el. A végén szétesett az FTC játéka, így nyolcgólos vereséggel jött le a pályáról.

A kvartett másik mérkőzésén:
Midtjylland (dán) – Lublin (lengyel) 37-26 (20-13)

A végeredmény:
1. Midtjylland 10 pont, 2. Buducnost Podgorica 8, 3. Ferencváros 6, 4. Lublin 0

A csoport:
Thüringer HC (német) – Hypo NÖ (osztrák) 34-25 (17-11)

szombaton játszották:
Győri Audi ETO KC – Nagybánya (romániai) 28-26 (14-14)

1. Győri Audi ETO 12 pont, 2. Thüringer HC 4 (159-165), 3. Hypo NÖ 4 (149-170), 4. Nagybánya 4 (140-162)

A csoportokból az első két helyezett a középdöntőbe jutott, a harmadik helyezettek átkerültek a KEK nyolcaddöntőjébe.