Magyar fiú diadala a német bajnokságban

Zahorán Ádám új egyéni csúcsot futva a harmadik helyen ért célba 50 kilométeren.

NT
2013. 11. 13. 11:08

A magyar sportoló tájékoztatása szerint a 400 méter szintemelkedéssel nehezített, erdei utakon kijelölt pályán 3:17:26 óra alatt teljesítette a távot, s három percet javított eddigi egyéni rekordján, annak ellenére, hogy a korábbi esőzések miatt sáros volt az út. Zahorán 378 induló között szerezte meg a harmadik helyet, a másodiktól mindössze kilenc másodperccel lemaradva.

Júliusban Zahorán a Stuttgartban rendezett nemzetközi 24 órás futóversenyt pályacsúccsal nyerte meg. Akkor több mint 200 kilométert tett meg. Édesapja, János pedig a szerb ultrafutó-bajnokság 24 órás versenyszámát nyerte meg.