Mire lesz képes Miskolcon a Videoton?

Diósgyőrben rendezik vasárnap a magyar bajnokság 15. fordulójának rangadóját.

WL
2013. 11. 21. 18:33

Az őszi szezon zárókörében – idén még két „tavaszi” forduló követi – mindkét együttes számára komoly tétje van a mérkőzésnek. A Videoton ugyanis pontvesztése esetén lekerülhet a tabella éléről; míg a diósgyőri csapat nyolc pontra leszakad fehérvári riválisától, ha kikap, ugyanakkor győzelmével két ponttal felkerülhet rá.

A kéthetes bajnoki szünet vélhetőleg mindkét csapat számára jól jött. A korábban hét győztes meccsből álló sorozatot produkált DVTK-nak ugyanis három nyeretlen találkozó után kellett rendeznie sorait; míg a Videoton a 14. körben csak nehezen, 1–0-ra verte a kieső helyen álló Mezőkövesdet, előtte pedig a sereghajtó Kaposvártól, illetve a Budapest Honvédtól is kikapott.

A székesfehérváriak mögött csak egy ponttal második Debrecen a nyolcadik forduló óta veretlen, ám szombati vendéglátója, a hetedik helyen tanyázó Honvéd szintén abban a bajnoki körben kapott ki utoljára, így a két csapat kispesti mérkőzése mindenképpen izgalmasnak ígérkezik. A vendégek számára külön motivációt jelenthet, hogy őszi bajnok lehet a csapat, amennyiben győz a Honvéd ellen, s a Videoton nem nyer Diósgyőrben.

A DVTK-val holtversenyben harmadik, s utóbbi öt meccsén 13 pontot szerzett Szombathelyi Haladás a kilencedik Pécset fogadja. A harmadikaktól két pontra álló címvédő győriek Mezőkövesdre utaznak, míg az őket egy ponttal követő Ferencváros a 11. Pakshoz látogat.

A tabella:
1.  Videoton FC                                        14 10  1   3   28- 9  31 pont
2.  DVSC-TEVA                                        14  9  3   2   34-15  30
3.  Diósgyőri VTK                                     14  7  5   2   24-15  26
Szombathelyi Haladás                              14  7  5   2   24-15  26
5.  Győri ETO FC                                     14  6  6   2   23-14  24
6.  Ferencváros                                       14  7  2   5   21-20  23
7.  Budapest Honvéd                               14  6  4   4   21-16  22
8.  Lombard Pápa Termál FC                   14  6  2   6   18-19  20
9.  PMFC-Matias                                      14  5  3   6   21-24  18