Magyar edzőről zengenek ódákat Amerikában

A Sporting Kansas City nyerte meg az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) 2013-as kiírását.

TK
2013. 12. 08. 10:51

Az 52. percben a 2009-es bajnok Salt Lake szerezte meg a vezetést a Costa Rica-i Álvaro Saborío góljával, ám a Kansas City francia védője, Aurélien Collin egy fejessel egyenlített a 76. percben. A hosszabbítás nem hozott gólt, a tizenegyespárbajt pedig 7–6-ra a hazaiak nyerték meg, ezzel megszerezték második bajnoki címüket az MLS-ben.

Az első alkalommal, 2000-ben még Kansas City Wizards néven diadalmaskodott az 1995-ben alapított klub, amelynek a Győri ETO korábbi játékosa, Peter Vermes a jelenlegi vezetőedzője.

MLS, döntő:
Kansas City Wizards – Real Salt Lake 1–1 (Collin 76., ill. Saborío 52.) – tizenegyesekkel 7–6