Magyar siker Németországban

Zahorán Ádám nyerte meg a mainzi meghívásos nemzetközi ultramaratoni futóversenyt.

TK
2013. 12. 23. 7:58

A magyar futó beszámolója szerint a mezőny kilenc kilométeres körpályán haladt a vasárnapi viadalon, s bár az időjárás kedvező volt, az útvonal kialakítása megnehezítette a résztvevők dolgát. Körönként öt hídra kellett, zömében lépcsőkön és hajtűkanyarokkal nehezített szerpentineken – 400 méteres szintemelkedést leküzdve – felfutni.

A 45 kilométeres távon Zahorán Ádám 3:02:09 órás idővel, pályacsúccsal védte meg a címét. Édesapja, Zahorán János negyedik lett.