Neymar kiütötte a Celtic Glasgow-t

Szalaiék a Basel ellen jutottak a Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata közé, Neymar mesterhármast lőtt az utolsó fordulóban.

2013. 12. 11. 22:33

A magyar válogatott támadó a 31. percben csereként lépett pályára és gyakorlatilag első megmozdulásával döntően befolyásolta a találkozó végkimenetelét, ugyanis Ivan Ivanov, a vendégek védője gólhelyzetben szabálytalankodott vele szemben, amiért kiállította a játékvezető. Ebben a csoportban a Chelsea végzett az élen, miután 1–0-ra nyert a Steaua Bucuresti ellen

Az F csoportban az előző idényben döntős Borussia Dortmund Kevin Grosskreutz 87. percben szerzett góljával 2–1-re nyert a pont nélkül záró, a 34. perctől emberhátrányban futballozó Olympique Marseille vendégeként, így a kvartett másik mérkőzésén a Napoli hiába győzte le Gonzalo Higuaín és José Callejón góljaival az Arsenalt, az olasz csapat búcsúzott a sorozattól és csak az Európa-ligában folytathatja. Utóbbi rangadót Kassai Viktor vezette. Érdekesség, hogy az Arsenal sorozatban 14. szezonjában került a legjobb 16 közé.

A G csoportban a már korábban továbbjutott Atlético Madrid veretlenül zárt, miután könnyedén nyert az FC Porto ellen, a portugáloknak így esélyük sem volt befogni a második helyen a Zenyitet, amely ugyan kikapott az Austria Wien vendégeként, de mégis ott lesz a nyolcaddöntőben.

A H csoportban az AC Milannak óriásit kellett küzdenie a továbbjutásért, ugyanis csapatkapitányát, Riccardo Montolivót már a 22. percben kiállította a játékvezető, a piros-feketék ugyanakkor foggal-körömmel védekezve megtartották a nyolcaddöntőbe jutáshoz szükséges döntetlent. A kvartett másik mérkőzésén a Barcelona a mesterhármast szerző Neymar vezérletével kiütötte a Celtic Glasgow-t, és megszerezte a csoportgyőzelmet. A négyesekből az első kettő jutott tovább, míg a harmadik helyezettek tavasszal az Európa Ligában folytatják.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
E csoport:
FC Schalke 04 (német) – FC Basel (svájci) 2-0 (0-0)
gól: Draxler (51.), Matip (57.)
kiállítva: Ivanov (31., Basel)

Chelsea (angol) – Steaua Bucuresti (román) 1-0 (1-0)
gól: Ba (10.)
A csoport végeredménye: 1. Chelsea 12 pont, 2. FC Schalke 04 10, 3. FC Basel 8, 4. Steaua Bucuresti 3

F csoport:
Olympique Marseille (francia) – Borussia Dortmund (német) 1-2 (1-1)
gól: Diawara (14.), illetve Lewandowski (4.), Grosskreutz (87.)
kiállítva: Payet (34., Olympique Marseille)

Napoli (olasz) – Arsenal (angol) 2-0 (0-0)
gól: Higuaín (73.), Callejón (93.)
kiállítva: Arteta (76., Arsenal)
A csoport végeredménye: 1. Borussia Dortmund 12 pont (11-6), 2. Arsenal 12 (8-5), 3. Napoli 12 (10-9), 4. Olympique Marseille 0

G csoport:
Austria Wien (osztrák) – Zenyit Szankt-Petyerburg (orosz) 4-1 (1-1)
gól: Hosiner (44., 51.), Jun (48.), Kienast (93.), illetve Kerzsakov (35.)

Atlético Madrid (spanyol) – FC Porto (portugál) 2-0 (2-0)
gól: Raúl García (14.), Diego Costa (37.)
A csoport végeredménye: 1. Atlético Madrid 16 pont, 2. Zenyit 6, 3. FC Porto 5, 4. Austria Wien 5

H csoport:
AC Milan (olasz) – Ajax Amsterdam (holland) 0-0
kiállítva: Montolivo (22., AC Milan)

FC Barcelona (spanyol) – Celtic Glasgow (skót) 6-1 (3-0)
gól: Piqué (7.), Pedro (40.), Neymar (45., 48., 58.), Tello (72.), illetve Szamarasz (88.)
A csoport végeredménye: 1. FC Barcelona 13 pont, 2. AC Milan 9, 3. Ajax Amsterdam 8, 4. Celtic Glasgow 3