Murray csak megizzasztani tudta Federert

A négyszeres bajnok Roger Federer négy szettben legyőzte a brit Andy Murrayt.

TK
2014. 01. 22. 13:20

A 32 éves, 17-szeres Grand Slam-tornagyőztes svájci sztár az első két szettben bréklabdához sem engedte jutni riválisát, aki legutóbbi meccsükön öt játszmában verte őt a 2013-as melbourne-i elődöntőben. A harmadik felvonásban Stefan Edberg tanítványa már a mérkőzésért adogatott, de háromszor döntős skót ellenfele kihasználta első bréklabdáját, majd a rövidítésben két meccslabdát hárítva szépített. A negyedik szettben Federer hamar elvette a szeptemberben hátműtéten átesett Murray szerváját, majd előnyét megtartva győzött, s egyben 10-11-re felzárkózott kettejük különpárharcában.

Federer 17-ből 4, míg Murray 2-ből 1 bréklabdát értékesített a 3 óra 20 perces összecsapáson.

A világelső Rafael Nadal szetthátrányból fordítva, 3 óra 37 perces mérkőzésen legyőzte a bolgár Grigor Dimitrovot.

A 22 éves, élete első Grand Slam-negyeddöntőjében 16 ászt ütő Dimitrovnak a harmadik játszma rövidítésében három szettlabdája is volt a 2-1-es vezetéshez, ám elpuskázta lehetőségeit. A mallorcai sztár – aki tavaly sérülése miatt el sem utazott Melbourne-be – többször is kezelést kért vízhólyagos tenyerére, és 42 ütést rontott el, ebből hét kettős hibát ütött.

A svájci csillag a pénteki elődöntőben régi riválisával, a 13-szoros GS-tornagyőztes spanyol Rafael Nadallal találkozik, aki ellen 10-22 a mérlege.

A junioroknál az egyesben a nyitókörben kiesett Stollár Fanny párosban a brit Isabelle Wallace-szal az oldalán a negyeddöntőben búcsúzott, miután két szettben kikapott az Anasztaszja Komargyina, Nina Stojanovic orosz, szerb duótól.

Eredmény, negyeddöntő:
férfiak:
Federer (svájci, 6.) – Murray (brit, 4.) 6:3, 6:4, 6:7 (6-8), 6:3
Nadal (spanyol, 1.) – Dimitrov (bolgár, 22.) 3:6, 7:6 (7-3), 7:6 (9-7), 6:2

az elődöntő párosítása: Nadal-Federer, Wawrinka (svájci, 8.) – Berdych (cseh, 7.)

nők:
junior páros, negyeddöntő:
Anasztaszja Komargyina, Nina Stojanovic (orosz, szerb) – Stollár Fanny, Isabelle Wallace (magyar, brit, 5.) 6:3, 6:3