Fölényes győzelemmel csoportelső a Veszprém

34-27-re verte a Croatia Zagrebet a férfi kézilabda-BL-ben, így mindenképp csoportelső lesz.

VZ
2014. 02. 15. 21:14

A magyar bajnokcsapat, amely a kisebb sérüléssel bajlódó Nagy László nélkül állt fel, gyorsan nyilvánvalóvá tette, hogy nem hagy esélyt a vendég együttesnek, ugyanis a félidő közepén már hat góllal vezetett. A különbséget a szünetig nyolcra növelte, majd a fordulást követően magabiztosan őrizte előnyét. Győzelme így egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A Veszprém jövő szombaton az ukrán Zaporizzsja vendégeként már tét nélkül lép pályára.

Mindez azt jelenti, hogy a magyar csapat a nyolcaddöntőben, valamint továbbjutás esetén a negyeddöntőben a visszavágót játszhatja majd saját közönsége előtt.

Férfi BL, A csoport, 9. forduló:
MKB-MVM Veszprém – Croatia Zagreb (horvát) 34-27 (19-11)

A magyar csapat gólszerzői: Ilic 8, Dzsamali 5, Iváncsik G. 4, Iváncsik T. 4, Sulic 4, Gulyás 3, Ugalde 3, Rodríguez 1, Mocsai 1, Terzic 1

Szombati eredmény:
Szanktpetyerburg (orosz) – RN Löwen (német) 23-32 (10-18)

később:
Celje (szlovén)-Zaporizzsja (ukrán) 20.30
Az állás 1. Veszprém 17 pont/9 mérkőzés, 2. RN Löwen 14/9, 3. Celje 7/8 (214-210), 4. Zaporizzsja 7/8 (224-244), 5. Zagreb 6/9, 6. Szanktpetyerburg 1/9

A csoportból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.