Kezünkben szelvény, szívünkben izgalom

A sportfogadás ma már sokaknak megélhetés, életmód. De legtöbbeknek még mindig szenvedély.

Éliás András
2014. 02. 07. 15:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már az előző forduló előtt is volt szerencsénk a fekete-kék milánóiak gyengélkedésével foglalkozni, és a Juve elleni derbin be is igazolódtak a várakozásaink. Mazzari fiai színtelen-szagtalan játékkal rukkoltak elő, miközben szinte meg se próbálták veszélyeztetni az ellenfél kapuját. A tréner makacsul ragaszkodik a nem működő felálláshoz és taktikához, a játékosok képességei pedig nem elegendőek ahhoz, hogy pusztán egyéni megoldásokkal megnyerjék a mérkőzéseket. A Nerazzuri mára odáig jutott, hogy aktuális, Sassuolo elleni mérkőzését úgy harangozhatjuk be, mint az olasz bajnokság két legrosszabb formában lévő csapatának összecsapását. A Sassuolo tagja a kiesőjelöltek nem túl büszke társaságának, de érdekes módon idegenbeli meccsinek feléről ponttal távozott. A milánóiakkal szemben pedig erősen fűtheti őket a visszavágás vágya, az odavágón ugyanis az akkor még erősnek tűnő Inter 7–0-s csapást mért az akkori sereghajtóra. Mi úgy gondoljuk, hogy habár a visszavágás nem fog megvalósulni, egy pontot mégis elrabolnak a régi fényéből vesztő Giuseppe Meazza Stadionból.

228. Internazionale–Sassuolo, X (4.10)

Két, külföldi pénzből felépített, ám nagy hagyományokkal bíró csapat vezeti a francia tabellát, kettejük ütközete pedig Franciaország legnagyobb rangadójává vált, egyben olyan mérkőzéssé, amelyet külföldről is nagy érdeklődéssel figyelnek. Az őszi mérkőzésen Párizsból vittek haza egy pontot a hercegségiek, ám azóta sok minden megváltozott. A PSG a Bajnokok Ligájában megmutatta, hogy joggal tartják topcsapatnak, és a legjobbakkal is felveszik a versenyt. Az is bebizonyosodott, hogy a Monaco egy lépcsőfokkal mögöttük jár, és még hosszú út vár rájuk, míg igazi nagycsapattá válnak. Tovább nehezíti a dolgukat, hogy egész szezonra elvesztették a gólerős Radamel Falcaót, és a pótlására szerződtetett bolgár csatár, Berbatov messze nem azt a szintet képviseli, mint kolumbiai posztriválisa. Mindezek miatt úgy érezzük, hogy a svéd szupersztár, Zlatan Ibrahimovic vezette párizsiak beveszik a hercegséget, és három ponttal térnek vissza a fővárosba.

239. Monaco–Paris SG, 2 (2.18)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.