Miklós Edit jól kombinált

16. helyezése minden idők legjobb magyar olimpiai eredménye alpesi síben.

2014. 02. 10. 13:58

A csíkszeredai születésű versenyző az első, lesikló futamban kiválóan síelt, a 13. legjobb időt érte el, csak 1,64 másodperccel volt lassabb az itt első Mancusónál, s 63 századmásodperccel a végső győztes Rieschnél. Sokszor illetik bírálattal a magyar olimpikonokat, ez azonban egyértelműen értékelhető és értékelendő sportteljesítmény.

A kombináció második futamában, műlesiklásban Miklós már alaposan elmaradt a legjobbaktól, Rieschtől például 6,39 századdal, végeredményben pedig 6,99 másodperccel. Ám a szlalommal nemcsak neki gyűlt meg a baja, sokan kiestek, így a magyar sportoló a 16. helyen végzett. Alpesi síben ez a téli olimpiák történetének legjobb magyar eredménye, az eddigi csúcstartó Kozma Péter volt, aki 1984-ben Szarajevóban műlesiklásban a 18. helyet szerezte meg. Miklós Edit lesiklásban akár még közelebb kerülhet a bűvös első tízhez. A másik magyar induló, Berecz Anna számára csak a részvétel volt a fontos, 14,07 másodperccel lassabban siklott le a győztesnél, és 21. lett.

Maria Höfl-Riesch a műlesiklásban több mint egy másodperces hátrányt dolgozott le, pedig az amerikai Mancuso is jól síelt. A német versenyző megvédte címét, s már három olimpiai aranyérme van, hiszen Vancouverben szlalomban is diadalmaskodott. Az előző idény kiemelkedően legjobb női síelője, a szlovén Tina Maze egy tizedmásodperccel maradt le a dobogóról.

Női szuperkombináció:
1. Maria Höfl-Riesch (Németország) 2:34.62 perc (lesiklás: 1:43,72 perc, műlesiklás: 50,90 másodperc)
2. Nicole Hosp (Ausztria) 0,40 másodperc hátrány (1:43,95 p, 51,07 mp)
3. Julia Mancuso (Egyesült Államok) 0,53 s (1:42,68 p, 52,47 mp)
16. Miklós Edit 6,99 s (1:44,32 p, 57,29 mp)
21. Berecz Anna 14,07 s (1:50,28 p, 58,41 mp)