BL: elmaradt a meglepetés

A címvédő Bayern München és az Atlético Madrid is bejutott a negyeddöntőbe.

BL
2014. 03. 11. 21:51

A müncheni együttes hazai pályán túlnyomó részt mezőnyfölényben játszott, azonban az első félidőben csak egy lesgólig jutott. Félóra elteltével tudott komolyabban veszélyeztetni az Arsenal. Az 54. percben góllá érett a Bayern nyomása, ám Podolski – miután fellökte Lahmot, és ezzel helyzetbe került – gyorsan egyenlített. A ráadás perceiben 11-eshez jutott a német csapat, ám Müller kísérletét Fabianski kivédte.

Madridban az Atlético Diego Costa révén hamar, már a 3. percben vezetést szerzett. Kaká fejes találatával visszahozta a milánói reményeket, de ez nem tartott sokáig, mert a szünet előtt ismét eredményes volt a spanyol alakulat. A végén még két újabb madridi találat született.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:
Bayern München (német) – Arsenal (angol) 1-1 (0-0)
gól: Schweinsteiger (54.), illetve Podolski (57.)
Továbbjutott: a Bayern München, 3-1-es összesítéssel

Atlético Madrid (spanyol) – AC Milan (olasz) 4-1 (2-1)
gól: Diego Costa (3., 85.), Arda Turan (40.), Raúl Garcia (71.), illetve Kaká (27.)
Továbbjutott: az Atlético Madrid, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel

A további program:
szerdán:
FC Barcelona (spanyol) – Manchester City (angol) 20.45 (az első mérkőzésen: 2-0)
Paris Saint-Germain (francia) – Bayer Leverkusen (német) (4-0)