Feljött mínusz 17-ről, de végül kikapott a Szolnok

Túl nagy előnyt adtak a Tartunak a Szolnok kosarasai, így 87-83-ra kikaptak a Eurochallenge negyeddöntőjében.

Ch. Gáll András
2014. 03. 11. 19:19

A szolnokiak a vállát fájlaló válogatott center, Báder Márton nélkül keltek útra hétfőn Tartuba, a két nyerésig tartó párharc első mérkőzésére, amelynek tétje a harmadik számú európai sorozat, az Eurochallenge négyes döntőjébe jutás volt. Az észt fővárostól, Tallinntól 170 kilométert kellett még buszozni Tartuig, a keddi mérkőzés helyszínéig.

Jól kezdett a Szolnok, 17-9-re még vezetett, a hazaiak 25-23-nál vették át a vezetést, és ettől kezdve a 31. percig az észtek uralták a mérkőzést. Kilenc perccel a vége előtt 72-55-re vezettek, úgy tetszett, eldőlt a találkozó. Ekkor azonban egy 11-0-ás sorozattal 72-66-ra feltört az Olaj, s a hajrá roppant izgalmasan alakult. Végül büntetőkkel biztosította a győzelmet a Tartu, csütörtökön lesz a visszavágó Szolnokon.

Eurochallenge, negyeddöntő, első mérkőzés:

Tartu Rock (észt) – Szolnoki Olaj 87-83 (22:23, 25:12, 19:19, 21:29)
Legjobb dobók: Kurbas 19, Dilys 14, Peciukevicius és Kriisa 13-13, illetve Lóránt 23, Vojvoda 22, Holiday 18,Milosevics 10.