Gulácsiék nem jutottak el a csoportkörig

Az osztrák Red Bull Salzburg Gulácsi Péterrel a kapujában 3–0-s vereséget szenvedett a svéd Malmö vendégeként.

MNO
2014. 08. 28. 6:03

A magyar kapus végigjátszotta a találkozót, amelyen a salzburgiak már 20 perc után elveszítették a hazai pályán elért 2–1-es sikerrel kiharcolt előnyüket, s a továbbiakban sem tudtak újítani. Gulácsiék így az Európa-liga csoportkörében folytathatják nemzetközi kupaszereplésüket.

Nagyon megszenvedett a továbbjutásért az Arsenal, amely kínkeservesen, az utolsó 15 percben emberhátrányban futballozva nyert 1–0-ra a török Besiktas ellen otthon, s az idegenbeli 0–0 után így bekerült a csoportkörbe. A londoni együttes sorozatban 17. alkalommal jutott fel a BL főtáblájára.

A legnagyobb csatát a bolgár Ludogorec és a román Steaua Bucuresti párharca hozta: előbbi együttes az idegenben elszenvedett 1–0-s vereség után hazai környezetben egy 90. percben szerzett góllal hosszabbításra mentette a visszavágót, majd büntetőkkel kivívta a csoportkörben szereplés jogát.

Bajnokok Ligája-selejtező, 4. forduló, visszavágók:

Bajnokok ága:

Malmö (svéd) – Salzburg (osztrák) 3–0 (2–0)
Továbbjutott: a Malmö 4–2-es összesítéssel.
Ludogorec (bolgár) – Steaua Bucuresti (román) 1–0 (0–0, 1–0, 1–0) – tizenegyesekkel: 6–5
Tj: a Ludogorec 1–1-es összesítés és hosszabbítás után tizenegyesekkel.