Aranyesőben úszik Hosszú Katinka

Hét aranyat, két ezüstöt és két bronzot szereztek a magyar úszók a rövid pályás világkupa-sorozat második napján.

TK
2014. 09. 30. 15:55

Hosszú – a pénzdíjas verseny honlapjának tanúsága szerint – a legértékesebb sikert ezúttal 100 méter háton aratta, ahol a világcsúcshoz (55.23) közeli 55.34 másodperces Európa-rekorddal nyert. A korábbi csúcsot is ő tartotta 55.38-as idővel, amelyet augusztus 28-án úszott a rövid pályás vk-sorozat dohai állomásán.

A Vasas normálmedencében világ- és Európa-bajnok versenyzője a hongkongi 25 méteres medencében 50 méter pillangón 25,92 másodperces magyar csúccsal második lett, úgy, hogy már a délelőtti selejtezőben is megjavította – 26,06 másodperccel – a 26,14 másodperces korábbi rekordját, amelyet szeptember elsején, a dubaji vk-viadalon úszott.

Hosszú kedden a 100 méter hát mellett győzött 400 méter vegyesen (4:26.42), 200 méter pillangón (2:05.12), 100 méter vegyesen (58,12 mp) és – egyéni csúccsal – 400 méter gyorson is (4:01.02). Utóbbi számban 4:16.51-gyel, a 400 méter vegyes döntőjében pedig 4:39.70-nel Verrasztó Evelyn harmadik lett, így a kétnapos hongkongi versenyen hat bronzérmet szerzett.

A férfiaknál mindkét Gyurta kitűnően teljesített.

A 200 méter mellen olimpiai bajnok, 50 méteres és 25-ös medencében is világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel ezúttal 100-on győzött 57,35 másodperces remek idővel, visszavágva a német Marco Kochnak a hétfőn 200-on elszenvedett vereségért.

Gyurta Gergely az 1500 méteres gyorsúszás döntőjében nyert 14:38.72-vel, Verrasztó Dávid előtt (14:51.36).

Verrasztó három szám döntőjében indulhatott még: 200 méter vegyesen negyedik (1:57.76), 200 méter háton ötödik (1:58.42), 200 méter gyorson pedig hatodik (1:50.42) lett.

A rövid pályás világkupa-sorozat szombat–vasárnap Moszkvában folytatódik, a versenyeken várhatóan a hongkongi magyar csapat mind az öt tagja részt vesz majd.