Megdőlt a maratonfutás világcsúcsa

A kenyai Dennis Kimetto világcsúccsal nyerte meg a vasárnap rendezett berlini maratont.

BuL
2014. 09. 28. 13:45

A 30 éves futó honfitársa, Wilson Kipsang egy éve – 2013. szeptember 29-én –, ugyanitt felállított rekordját, a 2:03.23-as eredményt döntötte meg 26 másodperccel, és ezzel ő lett az első, aki 2 óra 3 percen belül teljesítette a 42,195 kilométeres távot. A második helyen a szintén kenyai Emmanuel Mutai érkezett a célba a német fővárosban, 2:03:13 órás idejével ő is jobb volt, mint a mostanáig érvényes világcsúcs. Harmadikként az etióp Abera Kuma zárt (2:05.56).

„Útközben figyeltem a részidőket, és sejtettem, hogy meglehet a rekord” – nyilatkozott Kimetto.

Az ideális időjárási körülmények között lebonyolított versenyen 2003 óta már a hatodik világcsúcs született. A győztes afrikai atléta 120 ezer eurót kapott sikeréért: 40 ezret az első helyért, 50 ezret a világrekordért, további 30 ezret pedig a 2:04 órán belüli időeredményért.