Így illik: korán BL-csoportgyőztes a Veszprém

29–26-ra legyőzte a vendég szlovén Celjét a férfikézilabda Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó előtti fordulójában.

BuL
2015. 02. 15. 20:00

A veszprémiek abban a tudatban léphettek pályára, hogy ha az általuk már októberben idegenben legyőzött celjeiek ellen begyűjtik a két pontot, akkor csoportelsőként zárnak, és ez a nyolcaddöntőben, majd továbbjutás esetén a negyeddöntőben is a hazai pálya előnyét éri.

Álomszerűen kezdett a Veszprém, Mikler védései és a jó védekezés alapot adott a 3–0-s nyitányra. A vendégek csak a 6. perc végén találtak be először. A hazaiak kapusa változatlanul remekelt, büntetőt is fogott. Csakhogy a Celje rendezte védekezését, sorra szerezte meg a labdákat, és a 17. percben egyenlített (6–6). Időt kért a magyar bajnok, a cserék pedig felhozták a gárdát. Ugyan 9–9-nél volt lehetősége a szlovénoknak a vezetést megszerezni, ez Mikler miatt elmaradt, és onnan újból a hazaiak irányították a játékot. Emberelőnyben 14–10-re meglépett az MKB-MVM, és a szünetig tovább nőtt az előny.

A második félidőt a Celje kezdte jobban, 16–10-et követően sorozatban háromszor is betalált, köszönhetően annak, hogy az általa diktált nagy iram miatt a Veszprém nem tudott cserélni. A 7–2-re elveszített szakasz után időt kértek a hazaiak, és Alilovic állt be Mikler helyére, az ex-celjei Lékai pedig irányított.

Egy újabb emberelőnyben megint a Veszprém lépett el, 22–19-nél a továbbjutásról már korábban lemondott vendégek próbálták rendezni soraikat. Margucot – akinek öccse a Celjében szerepel – kiállították, ezzel esélyt kaptak a szlovénok a felzárkózásra (26–24). A végjáték mégsem volt izgalmasan, mert jól összpontosított a Veszprém, amely majd jövő vasárnap Montpellier-ben zárja a csoportküzdelmeket.

A másik magyar érdekelt, a Mol-Pick Szeged már csütörtökön letudta a 9. fordulós meccsét, kikapott Schaffhausenben, de így is csoportmásodikként jut a nyolcaddöntőbe, ahol majd egy csoportharmadikkal találkozik.

Eredmények, 9. forduló:

C csoport:
MKB-MVM Veszprém – Celje (szlovén) 29–26 (15–10)
a veszprémi gólszerzők: Sulic 5, Ilic 5/2, Nagy 4, Zeitz 4, Lékai 3, Gulyás 3, Ruesga 2, Iváncsik 1, Nilsson 1, Ugalde 1

D csoport:
Aalborg (dán) – Motor Zaporizzsja (ukrán) 30–36 (16–10)
Szombaton játszották:
Kielce (lengyel) – Dunkerque (francia) 36–32 (19–15)
Csütörtökön játszották:
Schaffhausen (svájci) – Mol-Pick Szeged 32–29 (19–15)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Kielce 18 pont, 2. (és már továbbjutott) Szeged 12, 3. Motor Zaporizzsja 6 (256–256), 4. Dunkerque 6 (228–238), 5. Aalborg (233–246), 6. Schaffhausen 6 (239–268)
A csoportból az első négy jut a nyolcaddöntőbe.