Úszóink vasárnap is brillíroztak

Cseh László, Jakabos Zsuzsanna és Balog Gábor is győzött a luxembourgi nemzetközi úszóverseny befejező napján vasárnap.

2015. 02. 01. 20:52

Az olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh, aki szombaton mind a három medálfajtából szerzett egyet, vasárnap a 100 méter pillangó döntőjében bizonyult a legjobbnak 52.57 másodperces versenycsúccsal az Euro-Meet 2015 elnevezésű viadal honlapja szerint.

Jakabos a pénteki egy arany és a szombati két ezüst után a zárónapon a 100 méter pillangó döntőjében nyert 59.99 másodperces idővel, valamint második lett 100 méter gyorson (56.23 mp). Ugyanilyen mérleggel rukkolt ki az előző nap 100 méter háton első Balog: ő 200 méter háton győzött 2:02.38 perccel, és másodikként ért célba 50 méter háton (26.00).

A 13 éves magyar tehetség, Gyurinovics Fanni beverekedte magát a 100 méteres gyorsúszás döntőjébe, ahol nyolcadik lett (57.67).

Hosszú Katinka két arany- és két bronzérmet szerzett a Nizzában rendezett nemzetközi úszóverseny vasárnapi zárónapján, s Verrasztó Dávid is kétszer nyert.

A világ- és Európa-bajnoknő a viadal honlapjának tanúsága szerint hat döntőben volt érdekelt, s 400 méter gyorson, majd 200 méter vegyesen diadalmaskodott, előbbin 4:07.26, utóbbin 2:12.80 perces idővel. Emellett harmadik lett a 200 méter pillangó (2:15.30 p) és az 50 méter hát (29.39 mp) fináléjában. A számhalmozó Hosszú 50 méter mellen hetedik (33.76), végül 100 méter gyorson hatodik lett (57.29). A franciaországi verseny három napján összesen 13 érmet gyűjtött, 8 arany, 2 ezüst és 3 bronz megoszlásban.

Vasárnap kétszer állhatott fel a dobogóra Verrasztó Evelyn, aki a pénteki és szombati egy-egy bronzérem után a befejező napon – Hosszú Katinka előtt – másodikként végzett 200 méter pillangón (2:12.32), s harmadikként ért célba 200 méter vegyesen (2:16.68). Bátyja, Verrasztó Dávid a szombati első és harmadik helyezés után vasárnap mindkét döntős számát megnyerte, a 200 méter pillangót 1:59.16, a 200 méter vegyest pedig 2:01.56 perces teljesítménnyel.