Óriási bravúrt hajtott végre a Veszprém

A szenzációs második félidőt produkáló Veszprém 29–28-ra győzött a Flensburg-Handewitt otthonában.

2016. 02. 27. 18:24

A magyar bajnok azzal a céllal lépett pályára, hogy csoportjában feljebb lépjen a harmadik helyről. A veszprémiek szeptember 26-án idehaza remek játékkal verték 28–24-re német riválisukat. A mérkőzés előtt a flensburgiak egy veszprémi klubzászlót és a magyar forradalom 60. évfordulójának emlékére egy lyukas magyar zászlót kaptak a vendégektől.

Az éllovas Flensburg nagy iramban és kemény védekezéssel kezdett, ellépett 6–3-ra. A folytatásban már jobban játszott a Veszprém, felzárkózni azonban nem tudott. Aztán 10–7-nél időt kért a magyar bajnok, ám tovább nőtt a hátránya (12–8). A félidő hajrájában kemény csatában sikerült két gólra feljönni.

A második játékrészt agresszíven kezdte a Veszprém, és a 39. percben egyenlített (16–16). A lendület megmaradt, miközben a Flensburg valósággal megbénult. A 43. percben már 20–18-ra vezettek a vendégek, és a németeken az időkérés sem igazán segített (18–21).

Az utolsó negyedóra is hatalmas csatát hozott. A Flensburg felzárkózott 24–23-ra, ám Nagy László vezérletével 3–1-es rohamot produkált a Veszprém. A hazaiak időt kértek, majd két gyors góljukkal megint fokozták az izgalmakat. Erre a magyar csapat kért időt, és drámai végjátékban, hősies küzdelemben megszerezte a fontos győzelmet.

A zárókörben a 22 pontos PSG és a 20 pontos Flensburg egymással játszik, a 21 pontos Veszprém pedig fogadja a lengyel Plockot. A csoportból az első hely egyből negyeddöntőt ér, a második helyezett pedig elvileg könnyebb ellenfelet kap a nyolcaddöntőben, mint a harmadik.

szerda:

Besiktas (török)–THW Kiel (német) 27–32 (14–17)

szombat:

Flensburg-Handewitt (német)–MVM Veszprém 28–29 (12–10)
Wisla Plock (lengyel)–PSG (francia) 22–27 (12–16)
PPD Zagreb (horvát)–Celje (szlovén) 20.00

csütörtök:

Kristianstad (svéd)–Barcelona (spanyol) 24–31 (12–19)

vasárnap:

Montpellier (francia)–Kielce (lengyel) 17.30
MOL-Pick Szeged–Vardar Szkopje (macedón) 17.30
Rhein-Neckar Löwen (német)–Kolding (dán) 19.30

Az állás: 1. Barcelona 21 pont/13 mérkőzés, 2. Kielce 17/12, 3. RN Löwen 15/12 (325-307), 4. Szeged 15/12 (349-332), 5. Szkopje 14/12, 6. Montpellier 7/12, 7. Kristianstad 5/13, 8. Kolding 4/12

Az A és a B csoportból az első helyezettek közvetlenül a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.