Túl nagy falatnak bizonyult Norvégia a női kézilabda-válogatottnak

A magyar női kézilabda-válogatott kikapott a címvédő és Európa-bajnok norvégoktól a németországi vb-n

2017. 12. 02. 21:12

A Bietigheim-Bissingenben rendezett mérkőzésen a skandinávok szinte az egész első félidőben egyértelmű fölényben voltak támadásban és védekezésben is. A két csapat között a játék sebességében is feltűnő különbség volt, mindezt a norvégok eredményesen kihasználták, és a szünetben már tíz góllal vezettek (21-11).

Kim Rasmussen szövetségi kapitány a második felvonásban is mindent megpróbált taktikailag, de nem járt sikerrel. A játékosok némileg elszántabban játszottak, és hatékonyabban védekeztek, mint az első félidőben, de a klassziskülönbséget nem tudták ellensúlyozni.

A magyarok következő ellenfele Svédország lesz vasárnap 18 órától.