Az első félidőben alapvetően Jorge Jesús taktikája jött be, a Flamengo portugál edzője többé-kevésbé megfojtotta a Liverpool támadójátékát.
A 47. percben a meccs addigi legnagyobb helyzete maradt ki, Henderson forintos átadást tálalt Firmino elé, aki eltörte a labdát, de így is a jobb kapufát találta el, ahonnan a gólvonal előtt keresztbe csorgott, végül elhagyta a pályát. A következő támadásból Szalah lőtt hajszállal mellé. Teljesen beszorította ellenfelét a BL-győztes, mégis az 53. percben Alissonnak kellett nagyot védeni „Gabigol” lövése után. Gabriel Barbosa a 70. percben 16 méterről ollózott, honfitársa, Alisson biztosan védett. Oxlade-Chamberlain megsérült, Lallana jött be a helyére. A befejező tíz percre Jorge Jesús bevetette utolsó „csodafegyverét”, a szintén 34 éves Diegót, aki az elmúlt másfél évtizedben a Porto, a Werder Bremen, kétszer is az Atlético Madrid, a Juventus, a Wolfsburg és a Fenerbahce csapatát erősítette, és 34-szer a brazil válogatottban is szerepelt. A 86.percben Henderson 23 méteres löketét védte bravúrosan Diego Alves, a Valencia korábbi legendás, 35 éves kapusa.
A 91. percben a futball történetének egyik legfurcsább döntésének lehettünk szemtanúi. Mané kiugrott, és olybá tűnt, hogy Rafinha a tizenhatoson belül felrúgta. A katari bíró tizenegyest ítélt, Rafinhának pedig sárgát adott, utóbbit az infarktus kerülgette, kezét összekulcsolva könyörgött, hogy Al-Jasszim változtassa meg az ítéletét, ő ugyanis nem szabálytalankodott. Közben üzenet érkezett a bíró fülére, mire rajzolt egy téglalapot a levegőbe, azaz következett a videózás.
Amit természetesen mi is láthattunk a tévében – nem volt egyértelmű, hogy egyrészt Rafinha elérte-e Mané lábát, másrészt ha elérte, akkor a tizenhatoson kívül vagy belül érte el.
Végül a játékvezető mindent visszavont (büntetőt, sárga lapot), és labdaleejtéssel folytatódott a játék. Klopp csak mosolygott kínjában... Ezzel le is járt a rendes játékidő, és a klubvilágbajnokságok történetében másodszor fejeződött be gól nélkül a döntő, jött a kétszer 15 perces hosszabbítás.






















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!