
Fotó: Nemzeti Sport/Földi Imre
Vida Kristopher helyére gyakorlatilag pár nap alatt sikerült igazolni egy új játékost, a válogatott Németh Krisztiánt. Lévén, hogy nem volt csapata – tavaly az év végén elköszönt a Sporting Kansastől –, Németh ingyen érkezett a klubhoz, az azonban több szurkolót is meglepett, hogy a DAC egy karrierje vége felé járó, 31 éves játékost igazolt. Németh egyébként szinte hazajött a sárga-kékekhez, hiszen dunaszerdahelyi menyasszonya miatt gyakran megfordult a városban korábban is. A szerdai kupameccsen csereként be is mutatkozott.
Jó hír, hogy Kalmár Zsolt a Puskás Aréna avatóján szerzett sérüléséből felépülve újra meghatározó tagja a csapatnak. Ezért is beszédtéma a város sportkocsmáiban, hogy valószínűleg ő is távozik a szezon végén. A legtöbben a „testvércsapattal”, a szintén a Mol szponzorálta Fehérvárral boronálják össze a válogatott középpályást, de az szinte biztos, ha a DAC gyenge szezont fut a tavasszal, netán az európai kupaindulásról is lemarad, Kalmár távozik Dunaszerdahelyről. Ugyanez érvényes másik válogatott játékosunkra, Vida Mátéra is. A cseh sportsajtó már arról ír, Vida a cseh bajnoki címvédő Slaviához szerződhet a nyáron.
A második ligás FK Poprád elleni szerdai kötelező győzelmet nincs értelme túllihegni, de – ha már elszállt az aranyesély – a vezetők a Szlovák Kupa elnyerésével szeretnék sikeressé tenni az idényt. Nehéz hetek előtt áll a DAC, a hét végén mindjárt az egyik ősi rivális, a nagyszombati Spartak jön látogatóba.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!