A találkozó előtt Joan Carrillo, a Mol Fehérvár vezetőedzője a következőket nyilatkozta a csapat honlapján:
– Természetesen egy ideális világban jobb lett volna, ha nem csak szűk három hetünk van a csapat felkészítésére a Mezőkövesd elleni nagyon fontos kupapárharc előtt, de most ez a helyzet, ebből kell kihoznunk a maximumot. A felkészülés két állomása a szombati és a vasárnapi edzőmeccs. Azt nem mondhatom, hogy az összes edzéseken résztvevő játékos lehetőséget kap, de az a tervünk, hogy igyekszünk minél több labdarúgónak nagyjából hetvenöt perc meccsterhelést adni a hétvége folyamán – azaz bőven lesznek majd cserék mindkét találkozón. A játékosok hozzáállása, motivációja abszolút rendben van, az edzéseken nagyon kemény munka folyt az elmúlt napokban, mindenki azon dolgozik, hogy minél jobb állapotba és formába kerüljünk május 23-ára – fogalmazott a szakvezető.
Nos, a Fehérvár szombaton 1-0-ra legyőzte a ZTE-t. A vendégek honlapján olvasható tudósítás szerint a 44. percben Nego passzát követően Nikolics betalált a zalaegerszegi kapuba, de Pintér Csaba játékvezető nem adta meg a szabályosnak tűnő találatot, mivel úgy látta, hogy a labda az alapvonalnál elhagyta a játékeret. A játékvezető egyébként egyedül, asszisztensek nélkül vezette a meccset. A 74. percben aztán Petrjak szögletét Musliu megcsúsztatta, a hosszú oldalon érkező Nikolics Nemanja pedig immár érvényes gólt szerzett, ezzel nyertek a vendégek.
A Mol Fehérvár vasárnap 11 órakor – ugyancsak zárt kapuk mögött – hazai pályán fogadja a következő szezonban már NB I-es Budafokot. Joan Carrillo együttese május 23-án a Magyar Kupa elődöntőjében az első mérkőzésen idegenben szerepel a Mezőkövesd ellen.
További szombat délutáni felkészülési mérkőzéseken:
Honvéd–DVTK 3-1, gólszerzők: George (41.), Lanzafame (43.), Tóth P. (66.), ill. Kiss T. (55.)
Újpest–MTK 2-2, gólszerzők: Pauljevics (22.), Obinna (41.), ill. Schön (16.), Prosser (48.)