Dzsudzsák túl van a csúcson, de a tapasztalata értékes

Van, aki szerint nem kophatott annyit Dzsudzsák Balázs tudása, hogy ne lehetne számításba venni az Európa-bajnokságra készülő magyar válogatottnál. Más úgy látja, meg kell bíznunk Marco Rossi értékítéletében, hiszen eddig is nagyszerű döntéseket hozott. Korábbi szövetségi kapitányok, Csank János, Egervári Sándor és Erwin Koeman válaszoltak a kérdéseinkre Dzsudzsák válogatottságának az ügyében.

Szalay Attila, Szilágyi László
2021. 05. 05. 16:47
Dzsudzsk Balzs
Dzsudzsák Balázs népmesei hősként térhetne vissza a válogatottba Fotó: Illyés Tibor Forrás: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dzsudzsák az első gólját 2008-ban Görögország ellen lőtte a válogatottban, s 3-2-re megnyertük azt a meccset, amelyen Erwin Koeman debütált magyar szövetségi kapitányként. A holland edző ezután a 2010-es távozásig alapemberként számított az akkoriban a PSV Eindhovenben futballozó középpályásra.

– Magyarországon mindenki ismeri a csúcsformában játszó Dzsudzsák Balázst, aki korábban meghatározó játékosa volt a nemzeti csapatnak – fogalmazott lapunknak Erwin Koeman. – Én nem venném a bátorságot, hogy anélkül formáljak véleményt Dzsudzsák esetleges kerettagságáról, hogy nem láttam őt futballozni az utóbbi időben. Megfontolandó szempont Marco Rossi döntése előtt, hogy a másodosztályban szereplő Debrecen játékosa a jelenlegi állapotában hogyan tudna segíteni az Európa-bajnok Portugália, a világbajnoki címvédő Franciaország és a 2014-ben világbajnok Németország ellen. A döntés a kapitány kezében van.

Utóbbi megállapítással alighanem mindenki egyetért. Marco Rossi holnap hirdeti ki a válogatott bő keretét az Európa-bajnokságra, amelyből azt is megtudjuk, hogy Dzsudzsák Balázs kap-e újabb esélyt a nemzeti csapatban.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.