Nadal után a női címvédő is bejutott a párizsi negyeddöntőbe

Egyelőre a papírforma szerint menetelnek a címvédők a Roland Garroson. A férfi bajnok után a női is biztosította a helyét a legjobb nyolc között Párizsban.

Forrás: MTI2021. 06. 08. 9:15
A lengyel Iga Swiatek jó úton jár az újabb trófeája felé Fotó: MTI/EPA/Julien De Rosa Forrás: MTI/EPA/Julien De Rosa

A torna nyolcadik kiemeltje hétfő este az ukrán Marta Kosztjukot győzte le két játszmában, 1 óra 33 perces mérkőzésen. Swiatek tavaly játszmaveszteség nélkül nyerte meg a salakpályás Grand Slam-tornát, és egyelőre idén sem veszített szettet. Negyeddöntőbeli ellenfele a 17. kiemelt görög Maria Szakkari lesz.

Iga Swiatek bejutott a legjobb nyolc közé Párizsban
Fotó: MTI/EPA/Julien De Rosa

Roland Garros, női egyes nyolcaddöntő, eredmények: Swiatek (lengyel, 8.)–Kosztjuk (ukrán) 6:3, 6:4, Szakkari (görög, 17.)–Kenin (amerikai, 4.) 6:1, 6:3, Gauff (amerikai, 24.)–Dzsábir (tunéziai, 25.) 6:3, 6:1, Krejcikova (cseh)–Stephens (amerikai) 6:2, 6:0.

Férfiak: Nadal (spanyol, 3.)–Sinner (olasz, 18.) 7:5, 6:3, 6:0, Djokovic (szerb, 1.)–Musetti (olasz) 6:7 (7-9), 6:7 (2-7), 6:1, 6:0, 4:0-nál Musetti feladta

Schwartzman (argentin, 10.)–Struff (német) 7:6 (11-9), 6:4, 7:5.