Véget ért a főpróbák időszaka. A magyar válogatott lejátszotta az utolsó felkészülési mérkőzését az Európa-bajnokság előtt, Írországgal 0-0-ra végzett a Szusza Ferenc Stadionban, és bár maga a meccs nem tartozott a felejthetetlen élmények kategóriájába, a közönség megtapsolta a csapatot, amely hajtott, derekasan harcolt, ám helyzetekig csak a hajrában jutott el. Nincs több lehetőség a kísérletezésre, június 15-én már a portugálok következnek, immár tétmérkőzésen. Marco Rossi szövetségi kapitány péntek este, Ciprus legyőzése után azt mondta, csak az eredménnyel elégedett, és nem véletlen, hogy az írek elleni találkozó után visszautalt arra meccsre is:
– Komoly lépést tettünk előre, ám ezúttal sajnos nem sikerült nyernünk – kezdte az értékelését. – Igaz, a döntetlennel legalább a veretlenségi sorozatunk nem szakadt meg. Az Európa-bajnokságon már más jellegű mérkőzések következnek, amelyeken nyilván más lesz a taktikánk is, mint volt Ciprus és most Írország ellen, mert az ellenfelek is eltérő minőséget képviselnek. A két legutóbbi ellenfelünk védekezésből várt az ellentámadások lehetőségére, Portugália, Franciaország és Németország ellen ránk vár ez a szerep. Nincs bennem aggodalom, végezzük tovább a munkánkat. Nincs okom szemrehányást tennem a játékosoknak annak ellenére sem, hogy a támadójáték utolsó fázisából hiányzott a minőség. A hozzáállás kifogástalan volt, működött a letámadás, az átmenet a játékfázisok között megfelelő volt.

Fotó: Mirkó István
Marco Rossi ezután beszélt arról is, hogy az olasz után a magyar válogatott büszkélkedhet a leghosszabb veretlenségi sorozattal, az utóbbi tizenegy meccsén nem szenvedett vereséget. Hasonló szériát húsz éve produkált a csapat, 2000 márciusa és 2001 áprilisa között tizenkét mérkőzésen maradt veretlen, így ennek a beállításához már csak egyetlen mérkőzésnyire áll.
– Büszke vagyok, és a futballban ez a legfontosabb. Én nem a pénzért dolgozom, hanem azért, hogy büszkék lehessünk arra, amit teszünk. Persze tudom, ahhoz, hogy bekerüljünk a történelemkönyvbe, az szükséges, hogy minimum pontot szerezzünk a következő meccsen a portugáloktól, de őszintén hiszem, hogy képesek vagyunk erre.