Magabiztos sikert aratott Oroszország ellen a magyar válogatott

A tokiói olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott könnyedén, 19-14-re legyőzte az orosz csapatot a margitszigeti BENU Kupa pénteki nyitófordulójában.

Forrás: MTI2021. 07. 02. 22:13

Märcz Tamás szövetségi kapitány ugyan a napokban már kijelölte 13 fős olimpiai csapatát, de ezen a mérkőzésen még néhány olyan játékos is lehetőséget kapott, aki csak a bő keretben szerepelt.

Az orosz válogatott a nagyszünetig tudta tartani a lépést a magyar csapattal, amely azonban a harmadik negyedet öt góllal nyerte, eldöntve ezzel az összecsapást.

A magyarok legjobbja az olimpiai bajnok volt, aki hat lövésből öt gólt szerzett.

BENU Kupa, férfi felkészülési torna (Margitsziget):

Magyarország–Oroszország 19-14 (5-5, 4-3, 6-1, 4-5)

a magyar csapat gólszerzői: Varga Dénes 5, Pásztor 3, Manhercz, Zalánki, Hosnyánszky 2-2, Jansik Sz., Hárai, Német, Vámos, Burián 1-1