Ferencvárosi szempontból mesésen indult a derbi: az Újpest az első negyedórában az eredményt és a létszámot tekintve is hátrányba került a Groupama Arénéban. Úgy tűnt, akár gálázhat is a címvédő, ám nem ez történt, mert a vendégek nem roppantak össze, szervezetten és bátran futballoztak. A szünetben 2-1-re vezetett a Fradi, utána az újpestieknek több helyzetük is akadt az egyenlítéshez, ám nem sokkal a lefújás előtt újabb gólt kaptak, és ezzel végképp eldőlt a három pont sorsa.
A találkozó után Peter Stöger, a Ferencváros vezetőedzője felemás érzésekkel értékelte a látottakat:
– Nagyon fontos győzelem volt, örülök a három pontnak, élveztem a meccs hangulatát, amiért köszönet jár a szurkolóknak. Jól kezdtünk, ám húsz-huszonöt perc elteltével lelassultunk, túl sok passzt vittünk a játékunkba, rossz megoldásokat választottunk. Ugyanakkor az Újpest nagyon jól futballozott egy játékossal kevesebben is. Bevallom, az első negyedóra után nem hittem volna, hogy az utolsó percekig izgulnunk kell a három pontért. Mi nem tudtunk elegendő helyzetet kidolgozni, és kettő egynél bármi megtörténhet, az ellenfél egy szögletből vagy szabadrúgásból is találhat gólt. A mi hibánk, hogy így alakult, az egész kilencven percet úgy kellett volna lejátszanunk, ahogyan futballoztunk az elején.

Peter Stögernek ez volt az első derbije Magyarországon, és amikor erről kérdezték, ezt felelte:
– Különleges meccs volt, de ezt tudtam előre, mert három napja a klubban mindenki csak erről beszélt. Az atmoszféra pedig tényleg csodálatos, olykor jobban élveztem a hangulatot, mint a játékot.
A Ferencváros egy mérkőzést már lejátszott az Európa-ligában, tehát beverekedte magát egy rangos sorozat csoportkörébe, szerdán legyőzte a Mol Fehérvárt, szombaton az Újpestet, és Peter Stöger összességében elégedett mindennel, csak a derbi után volt hiányérzete.
– Csak azért érzek magamban elégedetlenséget, mert a jó kezdés után nem azt játszottuk, amit kellett volna, de amúgy minden rendben van. Új edző vagyok, sok új játékos érkezett, idő kell ahhoz, hogy minden teljesen sínre kerüljön. Szerencsére egyre több játékos érkezik vissza a sérüléséből, és a bővebb keretnek köszönhetően a taktikai repertoárunk is bővülhet.