Megérkezett Kisvárdára Mutu, a korábbi román sztár, de nincs rá szükség

Nem lankad a Kisvárda, a labdarúgó NB I 15. fordulójában a Fehérvárt győzte le 2-1-re úgy, hogy a videóbíró több kétes esetben is a hazaiak ellen ítélt. Joao Janeiro távozását tehát továbbra sem érzi meg a bajnokság második helyezettje, pedig keresik a portugál tréner utódját. Az egyik jelölt, a korábbi román klasszis, Adrian Mutu a helyszínen nézte meg a Vidi elleni találkozót, ám a látottak alapján nincs rá szükség.

2021. 12. 05. 15:29
Kisvárda-Fehérvár NBI. Fotó: Nemzeti Sport/Kovács Péter

Már a 3. percben vezetést szerzett a Kisvárda, Asani szögletéből Ćirković fejelt a kapufát érintve a hálóba (1-0).

A 9. percben Makerenko lökte meg a hazaiak csatárát, Melniket, a VAR szerint nem annyira, hogy az eset büntetőt ért volna.

Két perc múlva újabb nagy hazai lehetőség volt, de a vendégek az utolsó pillanatban üggyel-bajjal mentettek.

A 19. percben újabb gyanús eset, ezúttal Fiola ütközött Bumbával, a VAR ezúttal sem jelzett szabálytalanságot. Hát…

A 22. percben már nem lehetett vita, Asani a 16-osról mesterien tekert Kovács hálójába (2-0).

Elég gyorsan tehát kétgólos vezetést szerzett a Kisvárda, s még csak azt sem mondhatjuk, hogy érdemtelenül.

Aztán a már-már megnyert meccsen a hazaiak esélyt adtak a vendégeknek. Dombó fölöslegesen kifutott Nego indítására, úgy érezte, már a 16-oson kívül van, ezért nem ütötte el a labdát, fejjel viszont nem érte el. A labda Nikolics elé hullott, aki az üres kapuba emelte (2-1).

Újabb várdai lehetőségek következtek. Előbb Bumba hibázott ziccerben, majd Asani gólját les miatt érvénytelenítették. Ezután Dárdai két lépésről fejelt Dombóba, Nikolics pedig háromról rúgta fejbe a várdai kapust. Hatalmas helyzet volt. Az első félidő utolsó momentumaként Leoni fejelt közelről fölé, ez pedig hazai lehetőség volt.

A második félidő már nem volt ennyire izgalmas, de azért a VAR egy újabb büntetőtől megfosztotta a hazaiakat.

Próbálkozott a Vidi, de nem ment a fehérváriaknak a játék, összességében megérdemelten nyert a Kisvárda, s két pontra megközelítette a Ferencvárost.

A találkozót a helyszínen, Révész Attila igazgató társaságában nézte meg a korábbi román klasszis, Adrian Mutu. Ő az egyik kiszemelt Janeiro utódjaként, de a látottak alapján nem feltétlenül van rá szükség, Erős Gábor vezetésével jól muzsikál a Kisvárda.

Ugyanezt nem mondhatjuk el a Fehérvárról Szabics Imre irányítása mellett. Nem lenne meglepő, ha a téli szünetben erről a Vidi vezetői is elgondolkodnának.

NB I, 15. forduló:

Péntek:

Paks–Honvéd 2-3 (2-2)

Paks, v.: Berke. Gólszerzők: Ádám (5., 44., a másodikat 11-esből), illetve Lukic (34., 95., a másodikat 11-esből), Tamás O. (45+3., öngól)

Szombat:

Gyirmót–Mezőkövesd 0-1 (0-0)

Győr, ALCUFER Stadion, 785 néző, v.: Vad II. Gólszerző: Pillár (48.)

Ferencváros–Puskás Akadémia 1-1 (1-0)

Groupama Aréna, 6000 néző, v.: Andó-Szabó. Gólszerzők: Laidouni (30.), illetve Baluta (49.)

ZTE–Debrecen 2-1 (1-0)

Zalaegerszeg, 712 néző, v: Csonka. Gólszerzők: Koszta (26.), Ubochioma (70.), illetve Dzsudzsák (66.)

Vasárnap:

Kisvárda–Fehérvár 2-1 (2-1)

Kisvárda, Várkerti Stadion, v.: Solymosi. Gólszerzők: Cirkovic (4.), Asani (22.), illetve Nikolics (27.)