Fucsovics Mártonnak véget ért az adelaide-i torna

Fucsovics Márton az amerikai Tommy Paul oldalán a negyeddöntőben búcsúzott az Ausztráliában, Adelaide-ben zajló 521 ezer dollár (170 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna párosversenyében.

2022. 01. 07. 9:31
Fotó: AFP

A Fucsovics, Paul duó – amely az Australian Openen is együtt szerepel majd és szerdán szetthátrányból fordítva verte az ötödik kiemelt Matthew Ebden, John Patrick Smith ausztrál párost – pénteken az első helyen rangsorolt Ivan Dodig, Marecelo Melo horvát, brazil kettőssel csapott össze. Dodigéknak meg kellett szenvedniük a nyolc közé jutásért, hiszen csak szuper tie-breakben, a lehető legkisebb különbséggel, 6:7, 7:5, 10-8-ra győzték le az amerikai Nicholas Monroe (párosban 99.), Frances Tiafoe (egyesben 38.) kettőst, de pénteken magabiztosan játszottak. (Ivan Dodig 12. a páros világranglistán, Marcelo Melo pedig a 29., s ez kétségkívül az ő műfajuk. Fucsovics Márton egyéniben a 40. az ATP-rangsorban, Tommy Paul a 43.)

Az első és a második szettben is Fucsovicsék kezdtek jobban, brékelni is tudták ellenfelüket, de Dodigék rendre fordítottak és végül magabiztosan, két játszmában, 68 perc alatt győztek 6:4, 6:2-re.

Fucsovics Márton egyesben már az első fordulóban kiesett, így számára véget ért az adelaide-i torna.

Adelaide International 1, ATP-250-es torna, (521 000 dollár összdíjazás)

Férfi páros, negyeddöntő: Ivan Dodig, Marecelo Melo (horvát, brazil, 1.)–Fucsovics Márton, Tommy Paul (magyar, amerikai) 6:4, 6:2

Férfi egyes, negyeddöntő: Monfils (francia, 1.)–Paul (amerikai, 6.) 6:4, 6:1; Cilic (horvát, 3.)-Djere (Györe, szerb, 7.) 6:3, 6:2

Női torna ( 703 580 dollár összdíjazás)

Női egyes, negyeddöntő: Barty (ausztrál, 1.)–Kenin (amerikai, 6.) 6:3, 6:4; Rybakina (kazah,  7.)–Rogers (amerikai) 3:6, 6:3, 6:2; Doj (japán)–Juvan (szlovén) 6:3, 4:6, 7:6 (7-5)

Borítókép: Fucsovics Márton párosban a negyeddöntőig jutott (Forrás: Facebook/Fucsovics Márton)