A kairói vívó vb-n kard egyéniben aranyérmes Szilágyi Áron a hazaérkezését követően a repülőtéren a közmédiának elmondta: izgalmas világbajnokság van mögötte a maga hullámhegyeivel és hullámvölgyeivel, az pedig büszkeséggel tölti el, hogy az egyéniben és csapatban elért eredményeit összeadva pályafutása legeredményesebb vb-je volt a kairói.
Szilágyi Áron: Ez pályafutásom csúcsa
A háromszoros olimpiai bajnok kardozó, Szilágyi Áron pályafutása egyik csúcsának nevezte, hogy a még zajló kairói vívó-világbajnokságon egyéniben végre meglett az aranyérme, amelyet a csapatban szerzett ezüstéremmel egészített ki.

– Egy régóta áhított célom jött össze azzal, hogy megnyertem ezt a világbajnokságot, és egyéni világbajnok is lettem az olimpiai címeim mellett. Úgy érzem, hogy ez pályafutásom egyik csúcsa. Annak pedig kifejezetten örülök, hogy a csapattal ismét fel tudtunk állni a dobogóra – utalt a Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András társaként megszerzett második helyre. Kiemelte: a felkészülés során végig azt érezte, hogy a vb-n jól szerepelhet, kijöhet a lépés, most meglehet végre számára a régen várt aranyérem, így a kairói útnak úgy vágott neki, hogy nagyon éhes a sikerre.

A 32 éves vívó hozzátette: nem érzi, hogy a győzelmekkel megcsappant volna a motivációja, sőt ezzel kapcsolatban még éhesebbnek érzi magát. A közeljövőt illetően megemlítette, előbb rövid, egy-két hetes pihenő vár rá, mielőtt újra nekikezd a munkának, a felkészülésnek, hogy a következő szezonban is hasonlóan sikeres legyen. Tervei szerint szeptemberben már a vívó jellegű edzéseket is elkezdi, majd novemberben, valamint decemberben nemzetközi versenyen tervez pástra lépni.
További Sport híreink
Decsi András vezetőedző hangsúlyozta, nagyszerű érzés ilyen eredményes vb-t maguk mögött tudni, ami a jól sikerült szezon megkoronázása volt. A szakember emlékeztetett: június közepén, Antalyában ugyanez a csapat Európa-bajnokságot nyert.
Fantasztikus szezont futottak a fiúk, és közel voltak ahhoz, hogy tökéletes legyen a befejezés. A csapatban szerzett ezüstéremmel nem lett százszázalékos a mutatónk, de azért nincs okunk szomorkodásra– nyilatkozta Decsi, hozzátette: nagyon bízik abban, hogy a párizsi olimpián összejön majd az általuk nagyon várt magyar–dél-koreai döntő, és ott vissza tudnak vágni az ázsiaiaknak a kairói fináléban elszenvedett vereségért.
További Sport híreink
Borítókép: Szilágyi Áron végre megszerezte az egyéni vb-aranyat (Fotó: Hunfencing.hu)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Klub-vb: a Real Madrid nyerte az európai klasszikust
Real Madrid és a Juventus csapott össze.

Sokk Wimbledonban, Fucsovics követte a jó példát
A négy magyar indulóból három sikerrel vette az első fordulót Wimbledonban.

Mi történik Wimbledonban? Sorra potyognak ki a sztárok
Az első fordulóban búcsúztak a női és a férfi-világranglista 3. helyezettjei is.

Fontos bejelentés: egy budapesti klub együttműködést kötött a Dortmunddal
A budapesti csapat játékosai a megállapodásnak köszönhetően nagyobb eséllyel juthatnak el a Dortmund akadémiájára.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

„Ne osszák meg a nevemet!” – tiltakozik a Csík Zenekar énekesnője a Pride-os visszaélés miatt

Itt a bejelentés az orosz-ukrán háború végéről

Mihályfi Luca pocakját megvillantva jelentették be Hegyes Berciék a csodálatos örömhírt

Kiderült az igazi ok: nem szimplán az atom miatt támadták meg Iránt – Londonig is elérnek a rakéták

A japán Baba Vanga jóslata miatt tömegesen mondják le az emberek az utazásaikat

Menczer Tamás: Zelenszkij kormányváltást akar, Brüsszel titkosszolgálati akciókra készül Magyarország ellen

Orbán véresszájú ellenfele leleplezte Magyar Péter ördögi tervét

Nem hagymán vagy a húson múlik! Ez az apró lépés a tökéletes pörkölt titka

A saját származását köpi szembe Zelenszkij

Orbán Viktor kiállt a Csík zenekar énekesnője mellett, akit elárasztottak a gyűlölködő kommentek

Kiderült Zelenszkij ördögi terve

Egyszerű kérdés nehéz válasszal: honnan jöttek az atomok?
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Klub-vb: a Real Madrid nyerte az európai klasszikust
Real Madrid és a Juventus csapott össze.

Sokk Wimbledonban, Fucsovics követte a jó példát
A négy magyar indulóból három sikerrel vette az első fordulót Wimbledonban.

Mi történik Wimbledonban? Sorra potyognak ki a sztárok
Az első fordulóban búcsúztak a női és a férfi-világranglista 3. helyezettjei is.

Fontos bejelentés: egy budapesti klub együttműködést kötött a Dortmunddal
A budapesti csapat játékosai a megállapodásnak köszönhetően nagyobb eséllyel juthatnak el a Dortmund akadémiájára.