Az MU legyűrte a Cityt, az egyik gólja még sokáig beszédtéma lesz

A Premier League 20. fordulójának rangadóján a Manchester United 2-1-re legyőzte a Manchester Cityt.

2023. 01. 14. 15:37

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, a Premier League 20. fordulójában szombaton kora délután a negyedik helyen álló Manchester United a négy ponttal többel rendelkező, második Manchester Cityt fogadta, de a városi derbi előtt az MU vezetőedzője, Erik ten Hag kijelentette: bár az Arsenal vezeti a tabellát, azért a City a legerősebb csapat az élvonalban. „Jó teszt lesz számunkra ez a mérkőzés” – mondta a holland tréner.

Friss hír, hogy a Manchester United a szezon végéig kölcsönvette a másodosztályú Burnley holland válogatott futballistáját, Wout Weghorstot, aki azonban egyelőre még nem volt bevethető. A 30 éves csatár az idény első felét a Besiktasnál töltötte, és a török csapat színeiben 18 mérkőzésen kilenc gólt szerzett. Az isztambuli klub azt közölte, hogy 2,83 millió eurós „fájdalomdíjért” bontja fel a játékos kölcsönszerződését. Weghorst tavaly januárban 12 millió fontért igazolt az akkor még élvonalbeli Burnley-hez, amely azonban a szezon végén búcsúzott a Premier League-től. A támadó ott volt a tavalyi, katari világbajnokságon is, két gólt szerzett a holland válogatott színeiben, amely a negyeddöntőben búcsúzott a későbbi győztes Argentínával szemben.

A forduló rangadóján az MU az első félidőben remekül játszott, és két nagy helyzete is volt. A 34. percben Bruno Fernandes tette a labdát a bal oldalon elnyargaló Rashford elé, rosszul jött ki a kapujából, a támadó kicselezte, de kisodródva laposan lőtt kapura, így Akanji mentett a gólvonal előtt. Ha Rashford megemeli a labdát és eltalálja a kaput, bizonyosan vezet a házigazda. Három perc múlva megint a kilépő Rashford került helyzetbe, ezúttal Eriksen adott pontos labdát neki, de a csatár nem tudott túljárni a most jól kivetődő Ederson eszén. Fordulás után magára talált a Manchester City, és a 60. percben De Bruyne bal oldali beadását a csereként három perccel korábban beállt Grealish bebólintotta (0-1).

A 78. percben egyenlített az MU, mégpedig egy olyan góllal, amelyről még sokáig beszélnek. Rashford megint kilépett volna a védők közül, de egyértelműen lesen volt, így nem ért labdába, átengedte a mögötte, majd mellette loholó Bruno Fernandesnek, aki 17 méterről betekerte a labdát (1-1). Azt nem mondhatjuk, hogy a passzív lesen levő Rashford nem zavara volna a City védőit… Három perc múlva pedig már a Manchester United vezetett, mert az MU egyik cseréje, a 18 éves argentin Garnacho bal oldali beadását Rashford hat méterről bevágta Ederson kapujába (2-1).  Több gól már nem esett, így a Manchester United 2-1-re legyőzte a Manchester Cityt.

sorozatban hetedik tétmérkőzésén volt eredményes, egyúttal egymást követő kilencedik meccsén szerzett gólt az Old Traffordon. A United minden versenysorozatot figyelembe véve kilencedik meccsét nyerte egyhuzamban, és 2021 márciusa után nyert ismét derbit, mostani sikerével pedig egy pontra megközelítette a tabellán városi riválisát.

A Liverpool nagy meglepetésre 3-0-s vereséget szenvedett Brightonban. A hazaiak világbajnok argentin játékosát, Alexis Mac Allistert aranyéremmel a nyakában ünnepelték meg a meccs előtt, amelyen Solomon March duplázott, majd ő készítette elő az utolsó találatot Danny Welbecknek.

Premier League, 20. forduló:

Manchester United–Manchester City 2-1 (0-0)
Brighton–Liverpool FC 3-0 (0-0)
Everton–Southampton 1-2 (1-0)
Nottingham Forest–Leicester City 2-0 (0-0)
Wolverhampton Wanderers–West Ham United 1-0 (0-0)

20. Southampton           19  17-34  15

Borítókép: Az MU egyenlítő gólja előtti pillanatok: a lesen levő Rashford nem ért a labdához (Forrás: Twitter)