Íme, ezzel a kosárral lett LeBron James a csúcstartó.
A trónfosztott Kareem Abdul-Jabbart hamar megtalálta a kamera. Bár a két korszakos klasszis többször vitába keveredett, Abdul-Jabbar a meccs közben rendezett ünneplésen szimbolikusan átadta a kosárlabdát utódjának, míg James a rövid beszédében nagy tapsot kért a szintén Lakers-legenda Abdul-Jabbarnak.
Alig nevezhető túlzásnak, hogy az Egyesült Államokban mindenki ezzel foglalkozott: hírességek egész sora gratulált azonnal LeBron James teljesítményéhez, s nem sok idő kellett ahhoz sem, hogy a közvetítésben megjelenjen az amerikai elnök, Joe Biden is, akinek szintén volt néhány elismerő szava a klasszishoz.
A Lakers így is nagy bajban
A nagy ünneplés után persze folytatódott a mérkőzés, ráadásul fontos tétért, hiszen egyelőre egyik csapat sem áll rájátszást érő helyen.
Oké, most már nyerjük meg
– lehetett hallani Jamest a pálya közeli mikrofonoknak köszönhetően.
Az új csúcstartó a negyedik negyedben bokasérülés miatt kevés időt töltött a pályán, végül harmincnyolc pontig jutott, azaz jelenleg 38 390 pont a rekord.
Csakhogy hiába egyenlített ki 106-106-nál a rekordbajnok Lakers, utána teljesen leállt a Los Angeles-i csapat, a következő tizenkét pontot a Thunder szerezte, s végül 133-130-as győzelmet aratott.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!