Hátrányból fordított, majd csúnyán elintézte a Liverpoolt a City

A Liverpool vezetett a Manchester City vendégeként, de aztán csúnyán megégett: Pep Guardiola gárdája Erling Haaland nélkül is négy gólt gurított a neves rivális kapujába az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

2023. 04. 01. 15:33
English Premier League - Manchester City vs Liverpool FC
epa10553681 Ilkay Guendogan (2-R) and Kevin de Bruyne (R) of Manchester City celebrate after Guendogan scored the third goal of his team during the English Premier League soccer match between Manchester City and Liverpool FC in Manchester, Britain, 01 April 2023. EPA/Adam Vaughan EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications Fotó: Adam Vaughan

Ki gondolta volna október közepén, hogy a Liverpool megveri a Manchester Cityt? Talán még a Vörösök legvérmesebb szurkolói sem reménykedtek ilyen végkimenetelben, mivel Jürgen Klopp együttese már akkoriban is csetlett-botlott, Pep Guardioláé viszont a Premier League mezőnyében egyedüliként még veretlen volt. A City nagy fölényben játszott az Anfielden, mindhiába. A három pont sorsáról egyetlen gól döntött, azt pedig Mohamed Szalah szerezte.

Az előjelek a felek második bajnoki mérkőzése előtt is hasonlóak voltak, hiszen a Liverpool továbbra is rapszodikusan teljesít (a Manchester United 7-0-s kiütése után kiesőjelölttől kapott ki), míg a manchesteriek az elmúlt hat tétmeccsüket egyaránt megnyerték (az utolsó kettőn tizenhárom gólt szerezve), összességében pedig tíz találkozó óta veretlenek voltak.

A rangadó első tizenöt perce ennek megfelelően telt. A City mezőnyfölénye már-már nyomasztó volt, Alissont többször is tesztelték az égszínkékek futballistái, a vendégek eközben alig találkoztak a labdával. Azonban Szalah-nak – enyhe túlzással – egy találkozás is elég volt a gólszerzéshez. indítását követően Diogo Jota lógott meg a labdával, a tizenhatoson belülre érve visszatette lövésre az egyiptomi szélsőnek, aki tétovázás nélkül a kapu jobb oldalába vágta azt a 17. percben. (0-1)

A góltól felélénkült a Liverpool, de a lelkesedés csak rövid életű volt, mert tíz perc múlva, egy tetszetős támadás végén egyenlített – remek labdáját hat méterről passzolta a kapuba. A sérülés miatt a lelátóra szorult valamint a pálya szélén Pep Guardiola is magából kikelve ünnepelt. (1-1)

A szünetig ezt többször nem tehették meg, a második félidő elején viszont kétszer is. Előbb Álvarez indítása után Rijad Mahrez robogott, majd középre adta a labdát, ahol a védőket maga mögött hagyó érkezett, és könnyedén a kapuba passzolt (2-1). Ilkay Gündogannak sem volt sokkal nehezebb feladata, amikor megduplázta a házigazda előnyét: egy blokkolt lövés után a kipattanót közelről a kapuba lőtte (3-1). Helyzetek akadtak ezután is mindkét oldalon, de gólt csak Guardiola gárdája szerzett, De Bruyne és Grealish összjátéka után az angol szélső talált be (4-1).

A Liverpool tehát ezúttal csak ráijeszteni tudott a Manchester Cityre, legyőzni nem. Utóbbi 4-1-es győzelmével öt pontra megközelítette az éllovas Arsenalt, míg a Vörösök a hatodik helyen toporognak, hét ponttal lemaradva a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helytől, amely jelenleg a Tottenham Hotspurt illeti meg.

Premier League, 29. forduló:
Manchester City–Liverpool 4-1 (1-1)
gólszerző: Álvarez (27.), De Bruyne (46.), Gündogan (54.), Grealish (74.), ill. Szalah (17.)