A kivezényelt katonák nem szurkolták ki a magyar hokisikert

A szerdai 4-0 után csütörtökön 4-2-re kapott ki a magyar jégkorong-válogatott Szlovéniától az MVM Dome-ban. A mieink helyenként, különösen a második harmadban már egészen jól játszottak, de van még teendő a vb-rajtig. Kedden a Kanada elleni gálameccsel zárul a világbajnoki felkészülés.

2023. 05. 04. 21:19
GALLÓ Vilmos
Jégkorong – Magyarország-Szlovénia Fotó: Illyés Tibor
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hári ezután a világbajnokságról is elmondta a véleményét:

– Biztosan szenvedünk majd kellemetlen, fájdalmas vereségeket Tamperében, az a lényeg, hogy végig égjen bennünk a tűz. A bennmaradás két-három meccsen dől majd el, de az is lehet, hogy egyetlen egyen, az Ausztria elleni utolsó mérkőzésen. 

Rajna Miklós önkritikusan értékelt a találkozó után.

– A felkészülés során ez volt a legjobb mérkőzésünk, mindenki odatette magát, amennyire csak tudta. Sajnos egy szerencsétlen góllal kikaptunk a végén, én is hibáztam, néhány centiméterrel beljebb álltam a kapuvasnál, ezért pörgött át a korong a gólvonalon. Megérdemeltük volna legalább a hosszabbítást, de nem így alakult. Reméljük, hogy a világbajnokságon majd nekünk pattan majd befelé a korong – mondta Rajna Miklós. 

Kedden a Kanada elleni gálameccsel zárul a világbajnoki felkészülés.

A magyar válogatott felkészülési mérkőzései:

Április 5.: Magyarország–Ukrajna 0-1
Április 6.: Magyarország–Ukrajna 1-4
Április 14.: Magyarország–Japán 5-2
Április 15.: Magyarország–Japán 0-3
Április 20.: Lengyelország–Magyarország 4-2
Április 21.: Lengyelország–Magyarország 3-2
Április 25.: Nagy-Britannia–Magyarország 7-4
Április 26.: Nagy-Britannia–Magyarország  3-2
Május 3.: Magyarország–Szlovénia 0-4
Május 4.: Magyarország–Szlovénia 2-4
Május 9., kedd, 19.00: Magyarország–Kanada (MVM Dome)

A magyar válogatott vb-mérkőzései Tamperében:

Május 13., szombat, 15.20: Magyarország–Dánia
Május 14., vasárnap, 11.20: Magyarország–USA
Május 16., kedd, 19.20: Magyarország–Franciaország
Május 18., csütörtök, 15.20: Magyarország–Svédország
Május 19., péntek, 15.20: Magyarország–Finnország
Május 21., vasárnap, 15.20: Magyarország–Németország
Május 22., hétfő, 19.20: Magyarország–Ausztria

Borítókép: Galló Vilmos remek gólt ütött (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.