A díjazottak otthonukból, felvételről jelentkeztek be és mondtak köszönetet pályafutásuk elismeréséért.

Magyar Péter ismét VIP‑páholyban bulizott
A díjazottak otthonukból, felvételről jelentkeztek be és mondtak köszönetet pályafutásuk elismeréséért.
Anthony Hopkins a díját a világszerte a mentőszolgálatoknál dolgozóknak ajánlotta. Winslet elmondta, hogy furcsán érzi magát a színészi életműdíj miatt, és hozzáfűzte: most inkább azoknak jár a taps, akik a koronavírus elleni harc frontvonalában küzdenek – idézte a BBC News.
A virtuális gálát a torontói filmfesztivál egy mozijában rendezték meg, csekély számú közönség jelenlétében. A fesztivál a pandémia miatt idén drasztikusan karcsúsított formában zajlik, a mozis vetítésekre csak a torontóiak válthatnak jegyet.
A Torontói Nemzetközi Filmfesztivál életműdíjával tüntették ki Chloe Zhao és Mira Nair rendezőket is.
A díjátadó gála Martin Scorsese szintén előre felvett bevezetőjének vetítésével kezdődött. A filmrendező megindultságát fejezte ki afölött, hogy az olyan fesztiválok, mint a torontói, továbbra is zajlanak.
Mint a 77 éves Oscar-díjas filmes mondta: szomorú látni, hogy a mozit marginalizálják, leértékelik és a „házias ételek” közé sorolják. „Nem emlékeztethetjük az embereket eléggé arra, hogy ez a figyelemre méltó művészeti ág sokkal több mint szórakoztatás, legjobb pillanataiban csoda és inspiráció forrása” – fogalmazott.
Winslet új filmje, az Ammonite torontói premierje után kapta meg a díjat. A filmben a 19. századi angol paleontológust, Mary Anninget alakította. A Francis Lee rendezésében készült romantikus drámában Saoirse Ronan játssza a szerelmét.
Anthony Hopkinsnak a The Father című filmjét vetítették a kanadai fesztiválon. A Florian Zeller színművéből készült filmadaptációban Hopkins demenciában szenvedő idős férfit játszott. A 82 éves Oscar-díjas brit színész arról is szólt videóüzenetében, hogy nagyon örül, hogy még mindig dolgozhat.
Chloe Zhao a hét végén befejeződött velencei filmfesztiválon elnyerte az Arany Oroszlán-díjat Nomadland című filmjével. A produkció, amelynek főszereplője Francis McDormand, egy megözvegyült nőről szól, aki a 2008-as pénzügyi válság után felszámolja addigi életét, és kocsijába költözve nomádként vág neki Amerikának.
A Torontói Nemzetközi Filmfesztivál szeptember 19-én zárul.
Magyar Péter ismét VIP‑páholyban bulizott
Cseh Katalin gusztustalanul beletörölte a lábát a húsvétba
Tudtad? Akkor is jelezhet a szonda, ha nem ittál alkoholt - ezekre figyelj
Brüsszel most jót akar: Európa bejelentkezett az amerikai szupervadászgép gyártására – videó
Ilyen még nem volt: Új esélyt kap A Nagy Duett egyik kieső párosa
A Hunyadi nemcsak azért bitang, mert USA-szintű látvány, és mert erősíti a hitem a fiam, a hazám és a kultúrám védelmében
Létezik, hogy a Liverpool megalázza az egyik legszimpatikusabb játékosát?
Koleszár Mihály: Még mindig mosolyt csal az arcomra a tavalyi Eb
A Liverpool magyar „csodagyereke” gólt lőtt az angol válogatottban – lemarad az MLSZ?
Mi Ukrajna legnagyobb problémája?
Magyar filmet még sosem vártak így a Netflixen
Itt a bejelentés: magyar pápa jöhet
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.