A világhírű brit rockcsapat Legacy of the Beast című európai turnéja részeként érkezik a magyar fővárosba. A koncert eredetileg idén júniusban lett volna, de az egész turnét 2022-re tolták át. Az Iron Maiden előzenekara a Shinedown és a Lord of the Lost lesz – közölte a szervező Live Nation szerdán az MTI-vel.
Jövő júniusban pótolja be elmaradt budapesti koncertjét az Iron Maiden
Az Iron Maiden 2022. június 4-én pótolja a koronavírus-járvány miatt idén elmaradt budapesti koncertjét a Groupama Arénában.

A világkörüli koncertsorozat 2018-as indulása óta a zenekart mintegy kétmillió rajongó látta, a 2019 októberi Rock in Rio fesztiválfellépésen 100 ezer néző volt jelen. A turné eddigi utolsó állomása 2019 októberében Chilében volt, aztán közbeszólt a pandémia.
Az Iron Maiden eddigi tizenhárom magyarországi fellépése közül a legutóbbi 2018-ban a soproni VOLT Fesztiválon volt. Az első még 1984-re nyúlik vissza, amikor az egykori Budapest Sportcsarnok parkolójában csaknem 50 ezer rajongó előtt zenéltek a Powerslave-turné keretében.
A legutóbbi (tizenhetedik) stúdióanyag idén szeptemberben jelent meg Senjutsu címmel. Az anyagot Dickinson és Harris mellett Dave Murray (gitár), Adrian Smith (gitár), Janick Gers (gitár) és Nicko McBrain (dob) jegyzi.
Az Iron Maident 2005-ben beiktatták a hollywoodi RockWalk halhatatlanjai közé, eddig több mint 80 millió lemezt adott el.
Borítókép: Az Iron Maiden koncertje Kolumbiában (Fotó: Flickr)
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Majdnem megöltek egy embert az egyik HÉV-megállóban

Hatalmas, meglepő titok derült ki Orbán egyik véresszájú ellenfeléről

„Kár érte, fantasztikus játékos” – eldőlt Kerkez Milos sorsa

Vizet találtak a Marson

Szuper terméket akcióz a Lidl: ötezer forinttal olcsóbb a háziasszonyok hasznos segítője

Takács Péter: önállóan is elláthatnak orvosi feladatokat a magasan képzett egészségügyi szakdolgozók

Nahát – két cseppet sem bizalomgerjesztő outsider öregúr kellett ahhoz, hogy a Nyugat megint értelmes dolgokat csináljon!

„Ez egy másik Ferencváros” – Bognár György és Robbie Keane sem foglalkozik a tavalyi MK-döntővel

Orbán Viktor: Amit a Tisza Párt csinált, arra emberemlékezet óta nem volt példa + videó

Történelmi siker Szaúd-Arábiában, Cristiano Ronaldo kikerült a csapatból

Dobrev Klára megújulása színjáték

Magyar Péter nagy bajban van: megvan, ki adta át neki a lepkefingként emlegetett felvételt