Rezes Judit a főszereplője a hamarosan mozikba kerülő filmnek

A filmdráma egy pesti család életét követi nyomon többnyire a mai Magyarországon.

Forrás: MTI2021. 05. 04. 10:45
Mszros Blanka; REZES Judit
Gertrúd (Rezes Judit), a középkorú énektanárnő és feleség egy kihűlt kapcsolatban él férjével Fotó: Szigetváry Zsolt Forrás: Szigetváry Zsolt/MTI
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Májustól 20-tól kerül a mozikba országszerte Gothár Péter Hét kis véletlen című új filmje, amely azonban a budapesti Művész és Toldi moziban, valamint több vidéki filmszínházban már május 13-tól láthat a közönség.

A filmdráma egy pesti család életét követi nyomon többnyire a mai Magyarországon, néha visszatérve a közelmúlt emlékeihez – olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.

A Megáll az idő rendezőjének új munkája rendhagyó vizuális és zenei világ teremtésére vállalkozik. Érzékeny alkotás, amely egyfajta „zenés képeskönyv” finom humorral átszőve.

Központi alakja Gertrúd (Rezes Judit), a középkorú énektanárnő és feleség, aki egy kihűlt kapcsolatban él férjével (Mészáros Máté) és nagyfiával (Börcsök Olivér) valahol a nagyvárosban. Fanatikus rajongással vezet egy kórust. A huszonéves Albán (Mészáros Blanka) Londonból érkezett haza. A két nő villámcsapás szerű hatással van egymásra. Gertrúdban egy pillanatra felvillan az újrakezdés lehetősége, de aztán ismét visszaáll az élet „rendetlensége és bizonytalansága”.

A történet olyan emberekről szól, akikben végig ott van a szeretés vágya, az új élet reménye és a hétköznapokban megélt lét abszurditása, akik iróniával szemlélik a világot, a családi létet.

Májustól 20-tól kerül a mozikba országszerte Gothár Péter Hét kis véletlen című új filmje
Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI

A film töredezett dialógusokban rajzol meg jellemeket, intim beszélgetésekkel, narratív képsorokkal vázolja fel a banálisan pontos családképet – idézi a közlemény Gothár Péter rendezőt.

„A mai tizen-huszonévesek köznapi nyelvhasználatának radikalizmusát ütközteti a kortárs irodalom nyelvi teréből származó idézetekkel, allúziókkal, egyfajta emelkedettebb, lírai regiszterrel” – tette hozzá.

A főszereplők mellett a filmben Básti Juli, Bezerédy Zoltán, Börcsök Enikő és Znamenák István tűnik fel.

A forgatókönyvet Bognár Péter, Gothár Péter és Németh Gábor jegyzik. A film operatőre Táborosi András, vágója, Szórád Máté, jelmeztervezője Tihanyi Ildikó, díszlettervezője Torma Mária volt. A zeneszerző Selmeczi György, a producerek Kovács Gábor és Pataki Ági, társproducer Kenesei Edina. A filmet a gyártó Filmpartners forgalmazásában vetítik a magyar mozik.

Fodor Zsóka már nagyon várja, hogy visszatérhessen a színpadra

A 78 éves örökifjú színésznő, Fodor Zsóka a járvány alatt megtapasztalta milyenek a szépkorúak mindennapjai, de ő inkább a munkát választja.

Tovább...

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.