Orbán Viktor pedig mondjon le – ennyi erővel akár ezt is követelhette volna Pukli István a keddi pedagógustüntetésen. Az, hogy a miniszterelnök nem fog ünnepélyesen bocsánatot kérni, az első pillanatban nyilvánvaló volt, s azóta a Népszabadság kérdésére meg is erősítette: a maga részéről tréfának gondolta a Teleki Blanka Gimnázium igazgatójának szavait. (A másik megszólított, Áder János véleménye nem ismert ez ügyben, bár pontosan nem is értjük, hogy jön ő ide). Tréfának kicsit erős – mondhatnánk, hiszen a politikai szempontból teljesíthetetlen követelés célja nem lehetett más, mint hogy biztosan legyen egyórás munkabeszüntetés március végén. Ami arra enged következtetni, hogy a demonstráció szervezőinek célja egyáltalán nem a megegyezés volt.
Nem mintha a tanárok jelentős része ne érezhetné sértve magát. Első megmozdulásaik mögé rögtön Soros Györgyöt vizionálta a kormánypárt, vezető fideszes politikusok igyekeztek összeugrasztani őket a közszféra más dolgozóival, a „félhivatalos” nyilvánosságban pedig még az ávósozás is elkezdődött. A kettő, mármint a Fidesz hivatalos és fű alatti kommunikációja Németh Szilárd minapi nyilatkozatában ért össze, aki ávós nagypapa „jól képzett ügynök” unokájának titulálta Pukli Istvánt – mintha csak tőről metszett kommunisták tüntethetnének a kormány ellen. (A legszomorúbb, hogy maga Orbán Viktor is erre utalt emlékezetes március 15-i kiszólásában a „hangoskodók” felé.) A biciklit tehát ezen a pályán is sikerült túltolni, ami megmagyarázza az indulatokat. Mégsem könnyű szabadulni attól az érzéstől, hogy ezúttal Pukliék is túltolták, méghozzá alaposan.
Ez nem azért van, mert Pukli István nem tudja, mit csinál. Hanem éppen azért, mert nagyon is tudja, csakhogy amiben ő utazik, az egyre kevésbé a közoktatás szakmai képviselete. Nem túlzás azt állítani, hogy egy új ellenzéki politikai szereplő van születőben – nem véletlenül lebegtette meg korábban Pukli, hogy ha a kormány nem alakítja át a közoktatás rendszerét, akkor nemcsak az igazgatói posztot kész otthagyni, hanem az egész szakmát is. Nem lennénk meglepve, ha ebben az esetben – a lapunknak adott interjújában mondottak ellenére – nem a Tesco színeiben folytatná. S hogy ez nem puszta rosszhiszemű feltételezés, azt jól mutatja, hogy a baloldali pártokban csalódott ellenzéki szavazók is nagyon hasonlóan, a maga nemében sikeres kormányellenes kezdeményezésként tekintenek Pukliék mozgalmára.














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!