Tarlós egyre jobban aggódik

Tarlós István szerint úgy tűnik, Matolcsy György nem veszi komolyan a budapesti tömegközlekedés problémáját.

WL
2011. 12. 21. 18:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A főpolgármester ezt arra reagálva közölte, hogy az MTI szerdán minisztériumi forrásból úgy értesült: Szatmáry Kristóf gazdaságszabályozásért felelős államtitkárt jelölte ki Matolcsy György, hogy egyeztessen a BKV gazdasági és pénzügyi helyzetének stabilizálásáról.

„Nem fogom engedni, hogy Budapesten teret nyerjen az, amit kirekesztésnek vagy ennek szinonimájának lehet megfogalmazni” – mondta Tarlós István szerdán Budapesten a zsidó hanuka ünnep második napján.

A főpolgármester annak a kívánságának adott hangot, hogy „a szükséges párbeszédek fonalát soha ne vágjuk el”, és „tartsuk tiszteletben egymás ünnepeit”. Kiemelte, „mára a tolerancia demokratikus közösségünk alapértékévé vált. Minden közösség szabadon megélheti vallását, átélheti háborítatlanul saját ünnepeit, adja Isten, hogy ez így is maradjon”. Tényként említette, hogy „a gyűlölet gondolata nem halt meg”.

Tarlós István a nemzetgazdasági miniszternek írt levelében, amelyet az MTI-hez is eljuttattak, úgy fogalmazott: Matolcsy György hetekig nem volt elérhető telefonon, és semmilyen előzetes tájékoztatást nem adott arról, hogy még a BKV-nak korábban minden kormány által biztosított normatív támogatást is készül befagyasztani ahhoz képest, hogy Orbán Viktor miniszterelnök segítséget ígért.

Tarlós István kedden elmondta: február elején leállhat a fővárosi tömegközlekedés, ha a BKV finanszírozásával kapcsolatos mostani parlamenti döntés változatlan marad. A fővárosnak a BKV finanszírozására az Országgyűlés által kedd hajnalban megszavazott 32 milliárd forint ugyanis egy 35 milliárdos generális normatív támogatás része volt mostanáig, ezt az összeget ráadásul március végéig befagyasztották – hangsúlyozta. Hozzátette: nem az történt, hogy a főváros kapott 32 milliárd forintot, hanem az eddig automatikusan járó összegből hárommilliárdot elvontak, és ezt az országban bárhol felhasználhatják, kivéve Budapesten.

Tarlós István akkor azt is kijelentette: ha ez a döntés változatlan formában marad, akkor körülbelül február 2-án a fővárosi tömegközlekedés várhatóan leáll, ami „a káoszon és a politikai skandalumon túl a nemzetgazdaságnak körülbelül napi 14 milliárd forint kiesést jelent”.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.