Kövér: az idei választás különleges

A rendszerváltás óta az idei az első olyan választás, amikor az emberek a politikusok szavai mögött lévő tetteket is mérlegre tudják tenni, hiszen minden parlamenti erő hosszabb-rövidebb ideig valamelyik kormányzati ciklusban befolyásolta döntéseivel az ország sorsát.

MTI
2002. 02. 01. 19:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erről Kövér László, a Fidesz – Magyar Polgári Párt ügyvezető alelnöke beszélt egy pénteken Kunszentmiklóson tartott lakossági fórumhoz kapcsolódó sajtótájékoztatón.

Kifejtette: kézenfekvő az összevetés a Fidesz és az előző, MSZP-SZDSZ által vezetett kormányzat munkája között. Az egyik oldalon áll a Bokros-csomag, a másikon a Széchenyi-terv, az egyiken a tandíj bevezetése, a másikon a hetvenezer fiatal által igénybe vett diákhitel intézménye. Ugyancsak önmagáért beszél egyik oldalon a nyugdíjak 16 százalékos leértékelése, a másikon a nyugdíjak vásárlóértékének 16 százalékos javítása. Hasonló arányban mindezt el lehet mondani a bérekre, a jövedelmekre is.

Az MSZP és az SZDSZ negatív kampányának célja az emberek kedvét elvenni attól, hogy valóban válasszanak, hogy a közügyek iránt figyelmet tanúsítsanak. Ezek a pártok megpróbálják undorba fullasztani a választási kampányt, ha már a saját támogatókörüket pozitív mondanivaló híján nem képesek növelni. Kérdésre válaszolva Kövér László közölte: Horn Gyula az egyházat támadó bírálatával kimutatta foga fehérjét, egyúttal bebizonyította a volt kommunisták változásra való képtelenségét is.

- Medgyessy Péter negédes levelet írt az egyházak képviselőinek, Horn Gyula fenyegeti őket, s mindez a Kádár és elődje börtöneit megjárt plébánosokat, lelkészeket a mosolygó és a botos ávósok módszereire emlékezteti – mondta.

A fórumon bemutatkozott Balogh József 40 éves gazdálkodó az FKGP párttagságából felfüggesztett országgyűlési képviselő, aki a Fidesz-MDF támogatásával indul a parlamenti választáson. A hatgyermekes családapa elmondta, amennyiben ismét bejut a parlamentbe, legfontosabb feladatának azt tekinti, hogy a mezőgazdaság megerősödését, a nemzeti agrárkörnyezetvédelmi program megvalósítását segítse munkájával.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.