Orbán Viktor, a Magyar Televízió Este című műsorában elmondta, amikor a négy párt megszavazta a parlamentben a részvételt, akkor egyik sem gondolta azt, hogy a helyzet ide fog jutni. Új helyzet van, az új helyzethez új magatartás illik, érdemes mindent újra gondolni. A megoldás nem feltétlenül az, hogy hazajövünk, hanem az, hogy az eredeti célt megpróbáljuk elérni – fogalmazott az egykori miniszterelnök.
Azt tanácsolom a magyar közélet szereplőinek, kezdjük el szorgalmazni azt, hogy az ENSZ vegye át az egész iraki akció irányítását – jelentette ki Orbán Viktor.
Arra a kérdésre, hogy etikailag vállalhatónak tarja-e azt, hogy valaki meccs közben kiszálljon a csapatból a Fidesz elnöke azt válaszolta: azt kell megvizsgálni, hogy a mérkőzés amibe belekezdtünk tart-e még, vagy időközben tömegverekedéssé alakult. Azért mentünk Irakba, hogy egy nyugati civilizációhoz hasonló, emberi jogokat tisztelő, demokratikus világot építsünk fel. Új helyzet van, ha pedig új helyzet van, akkor új válaszokra van szükség – szögezte le Orbán.
Slot csak annak tud örülni, hogy csapattársa nem követte Szoboszlai példáját















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!