A kanadai Banff nevű városkában minden évben megtartott Banff Mountain Film Festival (Banff Nemzetközi Hegyi Filmfesztivál) a világ egyik legrangosabb, legrangosabb kalandsport és természetfilm fesztiválja. Amikor 1976-ban először megrendezték, mindössze tíz filmmel indult. Az idén 30 országból 300 filmet neveznek be. A Banff World Tour ezen fesztivál díjnyertes filmjeiből álló turné, melynek során a világ számtalan országában megismerkedhetnek az aktuális outdoor filmekkel. A földkörüli turné állomásai között a Budapesti vetítéseken mutatják be a legbővebb anyagot. A Banff Filmfesztivál díjnyertes filmjeinek magyarországi vetítése hét évvel ezelőtt a Vagabond Club szervezésében a Petőfi Csarnokban volt.
A fesztivál anyagában megtalálható a sí, snowboard, bázisugrás, barlangászat, mountainbike és vadvízi evezés, de az évek alatt láthattunk már jegesmedvékről, inuitokról, antarktiszi vitorlázásról szóló filmet is.
A budapesti bemutató szervezői 2002 óta helyt adnak magyar filmesek munkáinak is. Ez a kezdeményezés az első év sikere után mostanra Vagabond – Magyar Kalandsport és Természetfilm Fesztivál néven rangos hazai szemlévé nőtte ki magát. Az idei évben rekord mennyiségű filmet neveztek. Május 15-én a Millenáris Park Teátrumában azok a filmek láthatók, amelyeket az előzsűri a fesztivál versenyprogramjába válogatott. A Millenáris Fogadóban minden beérkezett alkotást levetítenek. A versenyprogramban lévő hazai filmek a tengerek mélyére kaluzolják az érdeklődőket, megjelentítik az Antarktisz élővilágát, bemutatják amint Fa Nándor átvitorlázza az Atlanti óceánt, és megismerhetők a honi bmx-esek is.
Azt, hogy melyik lesz az idei év legjobb kalandsport, hegymászó-, expedíciós és természetfilmje, filmesekből és extrémsportolókból álló zsűri dönti el. A zsűri elnöke Juhász Árpád, geológus. A magyar filmesek díjátadója után pedig, követve a hat éves hagyományt, a világ legjobb extrémsport filmjeinek vetítése, a Banff Nemzetközi Hegyi Filmfesztivál kerül bemutatásra.
Egyre biztonságosabb repülni, de még mindig sok a katasztrófa – sokkolóak a számok















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!