Jegyzőkönyv-botrány a XI. kerületben

Több szavazókör elnöke megtagadta a XI. kerületben, hogy a Fidesz delegáltjának átadjon egy másolati példányt a szavazatok összeszámlálásáról készülő jegyzőkönyvből - értesült szerkesztőségünk.

Ádám Kata
2004. 06. 13. 19:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Deák András (fővárosi Fidesz-MKDSZ) az MNO kérdésére elmondta: a 37-ből 8-10 szavazókör elnöke jelezte, hogy nem adja át a választási eredményt rögzítő jegyzőkönyvet. A választási eljárásról szóló törvény kimondja: „a jegyzőkönyv egy-egy másolati példányát az illetékes választási bizottság – kérésükre – átadja a jelöltek jelen levő képviselőinek. Sokszorosítás után a választási bizottság elnöke a másolatot bélyegzőlenyomattal és aláírásával hitelesíti”.

- Délután több alkalommal is egyeztetés folyt a XI. kerületi jegyzővel, aki elismerte, hogy a Fidesz delegáltjainak joguk van a jegyzőkönyvhöz. Így, ahol nem kapnak másolatot, nem írják alá a jegyzőkönyvet – hangsúlyozta Deák András. Mint mondta, a jegyző utasította a szavazókörök elnökeit, hogy adják át a dokumentumokat. Deák András úgy tudja: az urnák lezárását követően egy-két kör van még, ahol nem kívánják kiadni a hitelesített másolatot.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.