Őry: Drága segélyezés adócsökkentés helyett

Simon Gábor és Kósáné Kovács Magda mai sajtótájékoztatójukon semmilyen új dolgot nem mondtak el, a már eddig is megismert szócséplésen kívül - olvasható Őry Csaba közleményében.

MNO
2004. 06. 24. 15:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz-Magyar Polgári Szövetség foglalkoztatáspolitikai Munkacsoportjának vezetője szerkesztőségünkhöz is eljuttatott sajtónyilatkozatában kijelenti: az Európai Unió a lisszaboni stratégiában, a tagállamok foglalkoztatáspolitikájára vonatkozóan megfogalmazott irányelveit nem változtatta meg. Az unió legfőbb célkitűzésként azt várja el a tagállamoktól, hogy 2010-re 70 százalékra növeljék a foglalkoztatási arányt. Magyarországon azonban az elmúlt 2 évben csupán 1 százalékkal bővült a foglalkoztatottság, ilyen tempóban 2044-re sem tudjuk teljesíteni az uniós célkitűzést.

A munkaügyi tárca csupán uniós dokumentumokat ismertet és különböző számokkal dobálózik ahelyett, hogy tenne valamit új munkahelyek lésítése érdekében. Ehhez új gazdaságpolitikára, a kis-és közép vállalkozások versenyképességének növelésére, a képzési rendszer átalakítására és az adók csökkentésére lenne szükség. A Medgyessy-kormány ezzel szemben a segélyezés
drága és csekély hatékonyságú eszközével él – áll többek közt a dokumentumben.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.