A XII. kerületben az Agancs úti közúti felüljárót felújítják, emiatt a fogaskerekű csak a Városmajor és a Svábhegy között közlekedik. A Svábhegy és a Széchenyi hegy között fogaspótló autóbuszok viszik az utasokat. A munkaterületet a Rege úton lehet elkerülni.
A Csepeli HÉV vonalán vasárnap üzemzárásig a szerelvények helyett autóbuszok viszik az utasokat a felsővezeték karbantartása miatt.
A Gödöllői HÉV vonalán Kerepes és Mogyoród között augusztus 8-án üzemzárásig a vonatok csak egy vágányon járnak, ezért számítsanak hosszabb menetidőre. Hétköznapokon a Mogyoródig közlekedő vonatok is Gödöllőig járnak. A menetrend napközben változatlan, a többi időszakban pedig eltér az eredetitől.
A 15-ös autóbuszok vasárnap üzemzárásig a Boráros tér felé az Üllői út-Ferenc körút útvonalon járnak a Ráday utca és a Bakáts utca lezárása miatt.
A Hidegkúti utat a Kossuth Lajos utcától a Széchenyi utcáig egyirányúsították, mert felújítják a vízvezetéket. Az ellenkező irányban a Galóca utcán közlekednek, amelyik most felfelé egyirányú. Erre járnak a 64-es, a 164-es és a 257-es autóbuszok is Solymár, illetve a Máriaremetei út felé.
Az Orczy utat az Üllői út és a Kőbányai út között augusztus végéig teljes szélességében lezárták közmű- és útépítés miatt. A főútvonalat csak az Elnök utcánál keresztezhetik. Az említett szakaszon a munkák idején a 24-es villamosok és a 99-es autóbuszok zavartalanul közlekednek. A torlódások elkerülése érdekében az Orczy utat és a környékét tanácsos elkerülni.
A 14/É és az 50/É autóbuszok Kispest, Határ út felé nem érintik a Nagyvárad téri megállót, helyette az Üllői úton a Haller utca előtt és a Könyves Kálmán körúton a 103-as autóbusz végállomásánál állnak meg.
A 2-es metró felújítása miatt a Deák Ferenc tér és a Stadionok állomás között metrópótló autóbuszok viszik az utasokat. A KOSSUTH LAJOS téri metróállomást lezárták, ezért az Astoria és a Kossuth Lajos tér között külön metrópótló autóbusszal utazhatnak. Ezek megállnak Deák Ferenc téren is.
A 47-es és a 49-es villamosok csak az Astoria és a budai végállomások között közlekednek. 161E jelzéssel Rákoskeresztúr és a Blaha Lujza tér között új gyorsjárat viszi az utasokat, 80-81-es jelzéssel az Örs vezér tere és a Keleti pályaudvar között a trolibuszok összevontan járnak, a 144gyors autóbuszok meghosszabbított útvonalon, a Blaha Lujza térig közlekednek.
A Moszkva téren és az Örs vezér terén a felszíni járatok késő este megvárják az utolsó metrószerelvényt.
A KÁROLY körúton a Deák Ferenc térnél az Astoria felé haladók sávelhúzásra készüljenek fel az autóbusz-forduló kialakítása miatt. A Bajcsy-Zsilinszky úton a József Attila utca után a külső sávból csak jobbra kanyarodhatnak az Erzsébet tér felé.
Az M0-s autóúton a 6-os főút felett átvezető híd javítása miatt jelentős a torlódás. Erre számítsanak a 6-os út fővárosi szakaszán és Csepelen a II. Rákóczi Ferenc úton is. A 38A és a 138-as autóbuszokkal utazók készüljenek fel hosszabb menetidőre.
A 19-es és a 31É jelzésű autóbuszok Pestszentlőrinc felé módosított útvonalon járnak, mert Pesterzsébeten a BAROSS utcát a Nagysándor József utcától a Kossuth Lajos utcáig egyirányúsították. Az ellenkező irányban a Helsinki út-Nagysándor József utca útvonalon közlekedhetnek.
A 24-es autóbuszok mindkét irányban, a PALOTA-buszok pedig a Fő út felé terelőúton járnak, mert Rákospalotán az ESTHAJNAL utcában csatornát építenek.
A 42-es autóbuszok mindkét irányban módosított útvonalon viszik az utasokat, ugyanis Csillaghegyen a MÁTYÁS KIRÁLY utat a Bercsényi utca és az Aradi utca között csatornaépítés miatt lezárták.
A 147-es autóbuszok az Újpest központ felé a Fóti út-Baross utca útvonalon közlekednek, mert a IV. kerületben a LABDARÚGÓ utcában és az IRÁNYI DÁNIEL utcában csatornát építenek.
Soroksáron a VECSÉS úti vasúti átjárót csatornaépítés miatt lezárták. A 166-os autóbuszok a sorompóhoz Pestszentimre központjától, illetve a Gubacsi úttól két szakaszban közlekednek.
A II. kerületben az APOSTOL utcát a Margit utcától a Bolyai utcáig felfelé vízvezeték-javítás miatt egyirányúsították, ezért a hegyről lefelé a Szemlőhegy utcán közlekedhetnek.
A BOGDÁNI úton a Szentendrei útnál mindkét irányban csak a belső sávban lehet közlekedni gázbekötés miatt.
A BÉCSI úton a vasúti átjáró után a kifelé vezető oldalt egy szakaszon lezárták, mert csatornát építenek. A váltakozó irányú áthaladást jelzőlámpa szabályozza.
A BUDAÖRSI úton a Nagyszőlős utca és a Fehérló utca között helyenként mindkét irányban sávelhúzás lassítja a haladást.
A NAGYSZŐLŐS utcában a Karolina út és az Ajnácskő utca között a Budaörsi út felé vezető belső sávot szintén vízvezeték-felújítás miatt kerítették el. A Hollókő utcai autóbuszmegállót kb. 150 m-rel előbbre helyezték át.
Ugyanitt a KAROLINA úton a Nagyszőlős utcától a Bartók Béla út felé vezető külső sávot is felbontották.
A HAMZSABÉGI úton a Karolina út és a Tornavár utca között sávlezárást kell kikerülni, mert felújítják a vízvezetéket.
A BUDAI ALSÓ RAKPARTOT a Petőfi híd és a Lágymányosi híd között augusztus 5-én éjfélig rendezvény miatt lezárták.
A XI. kerületben a MÉNESI úton a Bartók Béla út és a Balogh Tihamér utca között több szakaszon irányonként váltakozva haladhatnak át, mert építik a gázvezetéket.
Angyalföldön a CSONGOR utcát a Teve utca és a Pap Károly utca között vasárnap 19.00 óráig lezárták, mert szétszerelnek egy toronydarut.
Az M3-as autópálya fővárosi szakaszán 15.00 óráig a befelé vezető belső sávot szakaszosan lezárják az elválasztó-sziget és a fal tisztítása miatt.
A Váci úton az Árpád úttól kezdődően 14.00 óráig szintén a belső területek irányába haladó belső sávot kerítik el egy-egy szakaszon.
A Városligetben a KÓS KÁROLY sétányon vasárnap 20.00 óráig gépkocsival nem haladhatnak át.
Csepelen a SZABADKIKÖTŐ úton a Kvassay híd és a Corvin út között a befelé vezető oldalon még egyenetlen, felmart útfelületen közlekedhetnek, majd 18.00 órától vasárnap kb. 20.00 óráig aszfaltoznak. A munkák idején a kifelé vezető oldalon irányonként csak egy sáv szabad.
A NAGYKOVÁCSI úton a városhatár közelében a Feketefej utca és a Kútföldi út között mindkét irányban útszűkületre és sebességkorlátozásra számítsanak, mert forgalomcsillapító középszigetet építenek.
A MÁRIAREMETEI utat a Bükkfa utca és a Turul utca között szakaszosan lezárják, mert felújítják a vízvezetéket. A munkaterületnél a váltakozó irányú áthaladást jelzőlámpa szabályozza és ott is sebességkorlátozás van érvényben.
A VII. kerületben a KIRÁLY utcát a Nagymező utca és a Vasvári Pál utca között lezárták. A Holló utca és a Károly körút között szakaszosan félpályás útlezárásra számítsanak a vízvezeték felújítása miatt.
A IX. kerületben a KÖZRAKTÁR utcában mindkét irányban sávlezárás lassítja a haladást.
Kőbányán a VASPÁLYA utcában a Román utca és a Kőér utca között az útburkolat felújítása miatt szakaszosan csak a fél útpálya szabad.
A LEÁNYKA utcai felüljárót felújítják. A munkák idején csak a BKV járművei és a megkülönböztető jelzésüket használó gépkocsik haladhatnak át. Más járművel a kerülőút a 6-os főút fővárosi szakaszáról a Duna utca, vagy a Hárosi felüljáró.
A FEHÉRVÁRI utat a Mezőkövesd utcától a Leányka utcai felüljáróig, a KITÉRŐ utat pedig a Fehérvári úttól a Szerémi útig út- és csomópontépítés miatt egyirányúsították. Az autóbuszok mindkét irányban kerülő úton haladnak.
A VÁCI úti felüljárót felújítják, ezért irányonként egy sávban haladhatnak át. A felüljáró alatt közlekedhetnek, de a Váci út szervizútjait leszűkítették és nem lehet parkolni sem.
Forrás: uno.hu
Zsidók elleni tömeges merényletet tervező terroristákat nyilvánítottak bűnösnek Angliában















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!