Soltvadkerten 40 ezer liter cukorcefrét találtak

Négyszáz hektónyi cukorcefrét találtak a Bács-Kiskun Megyei Nyomozó Hivatal vámnyomozói Soltvadkert belterületén egy házkutatás alkalmával az ingatlan hátsó felében egy földbe ásott tartályban. Az egyik melléképületben szesz előállításhoz szükséges kellékeket (villanymotor keverőszállal, búvárszivattyú, keverőkád), valamint 146 darab román feliratú cukros zsák is volt – értesült az Objektív Hírügynökség Sipos Jenőtől, a VPOP szóvivőjétől.

MNO
2004. 07. 26. 15:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ingatlan tulajdonosa a hátsó épületeket és a hozzá tartozó udvart szintén egy soltvadkerti lakosnak adta bérbe, aki a cukorcefrét és a hozzá tartozó kellékeket magáénak vallotta. A kihallgatás során az elkövető bevallotta, hogy két alkalommal összesen 22 500 kilogramm cukrot vásárolt Kecskeméten román állampolgároktól, amelynek egy részét cefre előállításhoz használta fel, míg a többit 165 Ft/kg áron értékesítette általa meg nem nevezett személyeknek.

A pénzügyőrök a forrásban lévő cukorcefrét lefoglalták és az elkövető ellen jövedékkel visszaélés elősegítése, valamint vámorgazdaság vétségének elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozást folytatnak. A várható jövedéki bírság mintegy 120 millió forint.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.