Gyorsan beérik az ítélet Sztecurának

Immár biztosra vehető, hogy pénteken születik első fokú ítélet a Fővárosi Bíróságon Leonyid Sztecura ügyében - jelenti a HavariaPress.

MNO
2004. 09. 30. 10:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A zsarolással és emberölési kísérlettel is vádolt ukrán férfi csütörtökön délelőtt több órán át szónokolt az utolsó szó jogán, délre azonban az ügy másodrendű vádlottja is végzett beszédjével. Délután várhatóan a többi vádlott is végez az utolsó szó jogán előadható mondandójával, az ítélet meghozatala pedig péntekre várható. Sztecura ügyvédje korábban minden vádpont alól fel kívánta mentetni védencét, az ügyész viszont súlyos fegyházbüntetés kiszabását kérte, személyi szabadság sanyargatással elkövetett megsértése, emberölési kísérlet és bűnszervezet tagjaként elkövetett zsarolás miatt.

Mint ismert, az új büntetőeljárási törvény értelmében a bíráknak péntek éjfélig meg kell hozniuk az első fokú ítéletet Sztecura ügyében, máskülönben szabadlábra kell helyezniük. A vádlottat ugyanakkor a bíróság az utolsó szó jogában nem korlátozhatta, így elméletileg az is elképzelhető lett volna, hogy Sztecura két napot beszéljen végig. A vádlott, akit egy orosz-ukrán bűnözői csoport első emberének tartanak, több órás szónoklatában tagadta a terhére rótt bűncselekményeket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.