Kész a Világbank éves jelentése

A Világbank most elkészült jelentése szerint a fejlődő országok kormányai túl gyakran vállalnak feleslegesen nagy kockázatot, amivel többletkiadásokat okoznak a befektetőknek – olvasható az uno.hu oldalon.

MNO
2004. 09. 30. 13:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A jelentés alapjául szolgáló felmérést több mint 30 ezer cégnél végezték el. Sok cég úgy gondolja, hogy ezekben az országokban (különösen Guatemalában, Belaruszban és Zambiában) az üzleti szféra szabályozói teljesen kiszámíthatatlanok. De a cégek 70 százaléka abban sem bízik (a legkevésbé Bangladesben, Ecuadorban és Moldovában), hogy a helyi bíróságok megerősítenék tulajdonjogukat. A jelentés szerint a kalkulálhatóbb kormánypolitika közel 30 százalékkal növelhetné az új külföldi befektetéseket. A dokumentumból az is kiderül, hogy a befektetők a fejlődő országokban kénytelenek megvesztegetni a helyi tisztségviselőket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.